(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: СПОРЕД ПОРТАЛОТ СДК, ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: СПОРЕД ПОРТАЛОТ СДК, ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари
Оскаровецот Вангелис починал од Ковид-19 во Франција
Оскаровецот Вангелис починал од Ковид-19 во Франција

СДСМ Центар: Шанса за Центар против минимална плата во ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и бесплатен паркинг за граѓаните

Шанса за Центар се против минимална плата за вработените во ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и против бесплатниот паркинг за граѓаните. На денешната 7 седница на Совет под точка број 4 од Дневниот ред за давање согласност за измена на Правилникот за плати, надоместоци на плати и други примања на вработените во Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи“ на Општина Центар, Шанса за Центар гласаше воздржано, а советниците од ВМРО-ДПМНЕ не се изјаснија што укажува дека нема волја за подобрување на социјалниот живот на вработените.

Сепак Советот на Општина Центар, со 13 гласа “за” ја изгласа предлог одлуката за давање согласност за измена на правилникот за платите и надоместоци на плати и други примања која доаѓа согласно мерката донесена на Влада за минимална плата од 18.000 денари. Со денешната одлука на Советот на Општина Центар покрај донесувањето на минимална плата на сите вработени во ПОЦ линеарно им се зголемуваат платите за 3.000 денари.

Јана Белчева од Шанса за Центар исто така смета дека граѓаните кои сега користат бесплатни резидентни паркинг места истите треба да ги наплаќаат. Според неа центарци треба да ги плаќаат сопствените паркинг места како и останатите посетители и гости во општината.

Белчева смета дека бесплатниот паркинг за резидентните станари во Центар е мерка која ги „стимулира“ граѓаните да ги користат автомобилите и на мали релации или како што рече Белчева „да ги оставаат каде ќе стигнат“.

Очигледно е дека за Шанса за Центар полесно е да се испразнат џебовите на граѓаните како оправдување за користењето автомобили во општината наместо осмислување на позитивна мерка за почесто користење на алтернативни и еколошки превозни средства.

loading...

watch animes. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

dubbed anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

sites to watch anime 4Anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

anime online Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

4Anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

tải go88