Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
ГРАД СКОПЈЕ: Целосно реконструирани вело патеки и формиран нов зелен појас од над 16.000 квадратни метри на булеварот Видое Смилевски Бато и булеварот Србија
ГРАД СКОПЈЕ: Целосно реконструирани вело патеки и формиран нов зелен појас од над 16.000 квадратни метри на булеварот Видое Смилевски Бато и булеварот Србија
Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница
Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола, Приведен гостиварец по распишана централна потерница

СДСМ: ДА НЕ БЕА ПРОЕКТИТЕ НА СДСМ, МИЦКОВСКИ ВО АЕРОДРОМ ДЕНЕСКА ЌЕ ПРОМОВИРАШЕ ХОТЕЛ ЗА ПЧЕЛИ

Мицкоски не претпоставува, точно е дека и во Аеродром промовира проекти на СДСМ, инаку увид во хотел за пчели ќе правеше

Христијан Мицкоски и денеска во Аеродром промовираше проекти на СДСМ. Тоа не е претпоставка како што вели Мицкоски туку факт.

Проектот и средствата за градежните зафати за доградба и реконструкција во училиштето „Блаже Конески“ во Аеродром се на поранешниот градоначалник од СДСМ, обезбедени и започнати со реализација.

Мицкоски промовира проекти на СДСМ затоа што градоначлниците на ВМРО-ДПМНЕ во првите шест месеци од мандатот не сработија ништо за граѓаните. Немаат ниту еден свој релизиран проект, ниту едно исполнето ветување.

Така е денеска во општина Аеродром, така е и во општините Бутел, Ѓорче Петров, Прилеп, Охрид каде што се појави Мицкоски.

Да не беа наследените проекти од СДСМ, Мицкоски денеска во Аеродром ќе требаше да направи увид на хотелот за пчели или на скапите компјутери купени во време на најголема светска економска криза, како единствено нешто направено на Тимчо Муцунски во првите шест месеци од мандатот.

Арсовска е посебна приказна, таа не може принтери да обезбеди а не проекти.

loading...