ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година
ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година
Кузеска за „Само вистина“: ВМРО-ДПМНЕ кочи, седи настрана и се моли државата да не успее, но ќе успееме заедно со граѓаните
Кузеска за „Само вистина“: ВМРО-ДПМНЕ кочи, седи настрана и се моли државата да не успее, но ќе успееме заедно со граѓаните
БРАВО - ПО КОРОНА КРИЗАТА СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Народна банка предвидува закрепнување на економијата и раст на БДП од 3,9 проценти
БРАВО - ПО КОРОНА КРИЗАТА СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Народна банка предвидува закрепнување на економијата и раст на БДП од 3,9 проценти
ПРЕКРАСНА ВЕСТ ЗА ВАКЦИНАТА СИНОВАК КОЈА ЈА ОЧЕКУВАМЕ ВО 500 000 ПРИМЕРОЦИ: ИНДОНЕЗИЈА СЕ СПАСИ ОД ПАНДЕМИЈАТА СО ОВАА ВАКЦИНА, ПОДАТОЦИТЕ ДОСЕГА ВЕЛАТ ДЕКА Е 98% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ И 96% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА!
ПРЕКРАСНА ВЕСТ ЗА ВАКЦИНАТА СИНОВАК КОЈА ЈА ОЧЕКУВАМЕ ВО 500 000 ПРИМЕРОЦИ: ИНДОНЕЗИЈА СЕ СПАСИ ОД ПАНДЕМИЈАТА СО ОВАА ВАКЦИНА, ПОДАТОЦИТЕ ДОСЕГА ВЕЛАТ ДЕКА Е 98% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ И 96% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА!
(ВИДЕО) КОМИЧАРОТ НИМЕШ ПАТЕЛ: ЈОГАТА Е ИЗМАМА, ЈА ИЗМИСЛИВМЕ НИЕ ИНДИСКИТЕ МАЖИ ЗАТОА ШТО САКАМЕ ДА ГЛЕДАМЕ ЖЕНИ СТЕГНАТИ ВО ХЕЛАНКИ НАПУПЕНИ
(ВИДЕО) КОМИЧАРОТ НИМЕШ ПАТЕЛ: ЈОГАТА Е ИЗМАМА, ЈА ИЗМИСЛИВМЕ НИЕ ИНДИСКИТЕ МАЖИ ЗАТОА ШТО САКАМЕ ДА ГЛЕДАМЕ ЖЕНИ СТЕГНАТИ ВО ХЕЛАНКИ НАПУПЕНИ
СЕГА ЌЕ СЕ КАЕ ШТО НЕ ИЗБЕГА КОГА МОЖЕШЕ - Уште 30 дена притвор за Камчев, определен притвор и за Груевски
СЕГА ЌЕ СЕ КАЕ ШТО НЕ ИЗБЕГА КОГА МОЖЕШЕ - Уште 30 дена притвор за Камчев, определен притвор и за Груевски
(ВИДЕО) Премиерот на Шпанија Санчез до македонските граѓани: Оддаваме почит кон премиерот Заев и сите граѓани, може да сметате на нашата поддршка кон ЕУ
(ВИДЕО) Премиерот на Шпанија Санчез до македонските граѓани: Оддаваме почит кон премиерот Заев и сите граѓани, може да сметате на нашата поддршка кон ЕУ
ЗЛАТКО МАРИН: Се радувам што населбата Лисиче, конечно, по 60 години ќе добие сосема нова и современа училишна зграда
ЗЛАТКО МАРИН: Се радувам што населбата Лисиче, конечно, по 60 години ќе добие сосема нова и современа училишна зграда

СДСМ ГИ ЖИВЕЕ СВОИТЕ НАЈСЛАВНИ МОМЕНТИ, ОВА Е НАГРАДА ЗА ВЛАДЕЕЊЕТО НА СДСМ НО И КАЗНА ЗА БЕЗИДЕЈНОСТА НА ВМРО ДПМНЕ – БРАВО ДРУГАРИ, ПЕТ ГОДИНИ ПОБЕДУВАМЕ И ГО ГАЗИМЕ ВМРО ДПМНЕ, ТРАМПОВАТА ДЕВИЗА – ЌЕ НИ ЗДОСАДИ ОД ПОБЕДИ И ТРИУМФИ СТАНУВА НАША ДЕВИЗА!!!

Браво другари, извојувана уште една блескава победа!

Штип не е шала, тоа е еден од нашите најголеми градови!

Да успееш да го прегазиш ВМРО ДПМНЕ во 5-та година од централна власт и речиси цел мандат локална власт, тоа е успех за респект!!!

Обично тогаш на тие години почнува да се јавува замор на материјал, забеганост, аздисаност, но очигледно е дека СДСМ добри ги држи своите војски и добро управува со државата.

Народот го награди СДСМ пред се Заев па потоа сите позади него а исто време го казни и ВМРО ДПМНЕ поради безидејноста и тоталната изгубеност во времето и просторот.

Трамповата девиза ЌЕ НИ ЗДОСАДИ ОД ПОБЕДИ И ТРИУМФИ станува девиза на СДСМ!

Победи од 2015-та-та и само се редат нови и нови успеси, а ВМРО ДПМНЕ е од ден на ден повторно и повторно газено како шлепер жаба!

Честитки дечки, прославете паметно вечерва имајте ја на ум пандемијата, па да покаже омилениот штипски доктор дека освен што знае да лечи народ да покаже и дека знае да менаџира со нашиот најголем град на истокот.

СДСМ ги живее своите најславни моменти во нашата политичка историја, овие денови ќе се раскажуваат, ќе се евоцираат спомени како СДСМ го газеше ВМРО кога ќе посака и каде ќе посака а земјата одеше напред на секое поле во секој сектор во секоја бранша и сфера!!!

НАПРЕД СДСМ, ПОБЕДИНИЧКИ УСПЕШЕН СИЛЕН, ТОГАШ Е СИЛНА И ПРОСПЕРИТЕТНА И ДРЖАВАТА!!!

loading...