Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

СДСМ: Институциите да ги истражат диловите што Мицкоски ги прави во име на Арсовска

По изјавите на Христијан Мицкоски дека преговарал и договорил зделки на набавка на автобуси за Град Скопје постојат основани сомневања за нов голем скандал.

Државната комисија за спречување на корупцијата, Јавното обвинителство за организиран криминал, треба да постапат по искажаните информации од страна на Мицкоски и да ја истражат вмешаноста на нелегалниот асистент по јавни набавки на градоначалничката Данела Арсовска.

Претседател на партија нема право да преговара за јавни набавки во надлежност на единица на локална самоуправа.

За секоја јавна набавка постојат законски процедури кои подразбираат јавен повик, тендерска документација и избор на најповолен понудувач согласно критериумите.

Тврдењето на Мицкоски дека понудувач е најден и се подготвува тендерска документација укажува дека постои можност набавката да е договорена на незаконски начин.

Ова е ист случај како набавката на кинеските автобуси со кои буџетот бил оштетен за пет милиони евра. За овој скандал на ВМРО-ДПМНЕ се водат судски процеси.

Ништо не е променето во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е истата режимска партија со криминален начин на размислување.

loading...

gogoanimeio. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Komi Can’t Communicate Episode 7

watch anime online Naruto

World's End Harem

One-Punch Man Episode 10

watch anime dub Bleach