„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните

СДСМ ИЗБРА НОВО ЛОКАЛНО РАКОВОДСТВО ВО БАСТИОНОТ, СКОПСКИ ЦЕНТАР

🚩 Општинска Организација СДСМ Центар на вечерашната изборна Конференција, во присуство на Сања Лукаревска заменик претседател на СДСМ, Стефан Богоев потпретседател на СДСМ, Снежана Калеска Ванчева координаторка на Форумот на жени на СДСМ, Вангел Андрески организациониот секретар на СДСМ, го избра новото локално раководство на партијата кое што ќе носи нови победи во Центар!

На делегатите на Конференцијата им се обрати Горан Герасимовски претседател на ОО на СДСМ Центар кој рече дека неуморно продолжуваме да градиме заедништво и достоинство за секој еден и заедно ќе направиме Центар да биде уште подобро и поубаво место за живеење. Имаме нов тим, сила и енергија за да одговориме на сите предизвици.

🎯 Новоизбраните партиски органи на ОО СДСМ Центар ги отсликуваат вистинските социјалдемократски вредности, соодветната застапеност на жените, младите и пензионерите.
🎯 По изборот на новото раководство, во најбрз рок следува избор и на нови членови на партиските комисии и тела за што членовите навреме ќе бидат информирани.
👏 Честитки до нашите другарки и другари – членови на Извршниот одбор и Надзорниот одбор на ОО СДСМ Центар! Продолжуваме заедно, кон нови успеси!
#СДСМ #СДСМЦентар

loading...

go88 hd go88 bị điều tra GO88 - Link Tải Go88 Fun Club Thiên Đường Cờ Bạc

ông trùm sunwin link tại sunwin where can i buy sunwink