ФАО: Европа и Централна Азија се обврзуваат да обезбедат сигурнa исхрана, одржливи и инклузивни земјоделско-прехранбени системи
ФАО: Европа и Централна Азија се обврзуваат да обезбедат сигурнa исхрана, одржливи и инклузивни земјоделско-прехранбени системи
УБЕДЛИВО НАЈДОБАР МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ ДОСЕГА - Бесими најави помош за граѓаните: Следуваат нови антикризни мерки
УБЕДЛИВО НАЈДОБАР МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ ДОСЕГА - Бесими најави помош за граѓаните: Следуваат нови антикризни мерки
МОНТИ ПАЈТОН ТРАГИ КОМЕДИЈА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈКОСКИ И ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ МИЦКОВСКИ ДРЖЕА ПРЕС ЗА ПРОЕКТ ФИНАНСИРАН ОД ВЛАДАТА КОЈА ЈАПЛУКААТ И РУШАТ 24/7
МОНТИ ПАЈТОН ТРАГИ КОМЕДИЈА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈКОСКИ И ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ МИЦКОВСКИ ДРЖЕА ПРЕС ЗА ПРОЕКТ ФИНАНСИРАН ОД ВЛАДАТА КОЈА ЈАПЛУКААТ И РУШАТ 24/7
МИЦКОВСКИ: АКО ДОЈДЕМЕ НИЕ НА ВЛАСТ, ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ЗАПРЕ И ЌЕ НАЈДЕМЕ ЈАГЛЕН И НАФТА ВО ОВЧЕ ПОЛЕ И НЕМА ДА ИМА ИНФЛАЦИЈА!
МИЦКОВСКИ: АКО ДОЈДЕМЕ НИЕ НА ВЛАСТ, ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ЗАПРЕ И ЌЕ НАЈДЕМЕ ЈАГЛЕН И НАФТА ВО ОВЧЕ ПОЛЕ И НЕМА ДА ИМА ИНФЛАЦИЈА!
ЕСКАЛИРА ФРУСТРАЦИЈАТА А СО ТОА И РЕЧНИКОТ НА ВМРО ДПМНЕ: ОТКАКО ГО ПРАТИЈА ЏАФЕРИ ВО БАРДОВЦИ НА ЛЕЧЕЊЕ, ДЕНЕСКА ГО НАРЕКОА ПРЕМИЕРОТ БУДАЛА
ЕСКАЛИРА ФРУСТРАЦИЈАТА А СО ТОА И РЕЧНИКОТ НА ВМРО ДПМНЕ: ОТКАКО ГО ПРАТИЈА ЏАФЕРИ ВО БАРДОВЦИ НА ЛЕЧЕЊЕ, ДЕНЕСКА ГО НАРЕКОА ПРЕМИЕРОТ БУДАЛА
БРАВО СДСМ: Покрај заштедите, ќе скратиме уште 100 милиони евра непродуктивни трошоци од Буџетот
БРАВО СДСМ: Покрај заштедите, ќе скратиме уште 100 милиони евра непродуктивни трошоци од Буџетот
БАЈДЕН ПОВЛЕЧЕ ПОТЕГ КОЈ ГО ПРОМЕНИ ТЕКОТ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА И МОЖЕ ДА И ДОНЕСЕ ПОБЕДА НА УКРАИНА ПРОТИВ РУСИЈА
БАЈДЕН ПОВЛЕЧЕ ПОТЕГ КОЈ ГО ПРОМЕНИ ТЕКОТ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА И МОЖЕ ДА И ДОНЕСЕ ПОБЕДА НА УКРАИНА ПРОТИВ РУСИЈА
ПОТОПУВАЊЕТО НА РУСКИОТ БРОД МОСКВА Е ЛОША ВЕСТ ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ, ЕВЕ ЗОШТО
ПОТОПУВАЊЕТО НА РУСКИОТ БРОД МОСКВА Е ЛОША ВЕСТ ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ, ЕВЕ ЗОШТО

СДСМ ќе ја повлече кандидатурата за Маврово Ростуше откако ВМРО ДПМНЕ не собра храброст да излезе

Изјава за медиуми на Медат Куртовски, кандидат за градоначалник на СДСМ за општина Маврово и Ростуше

Почитувани граѓани на општина Маврово и Ростуше,

За жал ВМРО-ДПМНЕ не собра храброст да излезе пред вас, пред граѓаните на Маврово и Ростуше на повторените локални избори кои треба да се одржат на 17 април.

Знаат многу добро во ВМРО-ДПМНЕ дека ги чека пораз, знаат дека како градоначалник на чело на општината во изминатите години реализиравме бројни проекти во делот на локални патишта, паркинзи, водоводни и одводни мрежи, локални улици и слично.

А можеби тие немаат ниту личност која би се нафатила да биде нивен кандидат.

Ова почитувани сограѓани, е неодговорност на опозицијата кон општината и граѓаните на Маврово и Ростуше. Ним не им е важно општината да биде функционална со целосен капацитет и легитимитет.

Се заблагодарувам на граѓаните на општина Маврово и Ростуше кои излегоа на минатите избори и го дадоа својот глас.

Сакам да се заблагодарам на сите колициони партнери кои се потпишаа и застанаа зад оваа моја кандидатура. Исто така се заблагодарувам и на сите нашинци од дијаспората кои изразија подготвеност да дојдат и да гласаат на повторените локални избори.

Имајќи го предвид фактот дека од другата страна нема против кандидат, како и фактот дека голем број наши сограѓани се дел од дијаспората, особено во овој период од годината, постои реален ризик локалните избори повторно да не успеат.

Јас како одговорен и совесен човек, но и СДСМ како државотворна и одговорна партија на кои на прво место ни се граѓаните донесовме одлука да ја повлечеме нашата кандидатура.

Да нема дополнителни трошоци во време на криза, односно пари од буџетот на општината да не се трошат на избори кои може повторно да бидат неуспешни.

Заедно со нашите граѓани, со дијаспората, го чекаме следниот термин за изборно соочување а дотогаш оставаме на Владата да назначи повереник до изборот на нов градоначалник.

Во изминатите четири години покажавме како се работи чесно, одговорно и домаќински во интерес на сите наши сограѓани и затоа СДСМ во Маврово и Ростуше ќе биде победник кога ќе има со кого да се бориме и кога и да се случат локалните избори.

loading...

watch anime dub. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

High School DxD

dubbed anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeHeaven The Strongest Sage with the Weakest Crest Episode 4

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24

animes online High School DxD

tải go88