(ВИДЕО) Заев: Во недела гласаме, излезете и потврдете ја шансата за нашата земја да продолжи напред, за никогаш да не падне под режим!
(ВИДЕО) Заев: Во недела гласаме, излезете и потврдете ја шансата за нашата земја да продолжи напред, за никогаш да не падне под режим!
ОВАА ЖЕНА Е ТЕЖОК МИНХАУЗЕН - ОТКАКО 20 ДЕНА НЕГИРАШЕ: АРСОВСКА ПРИЗНА ДЕКА ЈА МЕНАЏИРАЛА СПОРТСКАТА САЛА РАСАДНИК, УВЕРЕНА ДЕКА ТОА ГО ПРАВЕЛА УСПЕШНО
ОВАА ЖЕНА Е ТЕЖОК МИНХАУЗЕН - ОТКАКО 20 ДЕНА НЕГИРАШЕ: АРСОВСКА ПРИЗНА ДЕКА ЈА МЕНАЏИРАЛА СПОРТСКАТА САЛА РАСАДНИК, УВЕРЕНА ДЕКА ТОА ГО ПРАВЕЛА УСПЕШНО
Заев за Канал 5: Јавниот долг го намаливме за четири процентни поени, ја гарантираме стабилноста на цената на струјата
Заев за Канал 5: Јавниот долг го намаливме за четири процентни поени, ја гарантираме стабилноста на цената на струјата
ШОКАНТНО - ЗОШТО АРСОВСКА КРИЕ ДЕКА БИЛА МЕНАЏЕР НА ФИРМА ЗА ПРОДАЖБА НА АВТОБУСИ?!?!
ШОКАНТНО - ЗОШТО АРСОВСКА КРИЕ ДЕКА БИЛА МЕНАЏЕР НА ФИРМА ЗА ПРОДАЖБА НА АВТОБУСИ?!?!
Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ
Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ
Заев: СДСМ сака и знае да учи
Заев: СДСМ сака и знае да учи
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање

СДСМ: Македонскиот јазик е нашата татковина

Денеска, го чествуваме раѓањето на македонскиот гениј, еден од најзначајните учесници во процесот на кодификацијата на македонскиот јазик Блаже Конески.
Благодарение на неговиот лик и дело, кои претставуваат постамент на националниот културен развој, денес македонскиот јазик има своја кодификација и е дел од светските јазици.

Конески со своето богато творештво остави трајни вредности во македонската наука и култура и преку своите вонвременски литературни дела, преводи и како прв претседател на МАНУ.
Наследството од неговото богато творештво #СДСМ го чува и негува за сегашните и идните генерации.

Македонскиот јазик е нашата татковина.
Македонците се горди на својот македонски јазик, со сета негова посебност и благодарни на раѓањето и постоењето на Конески, џинот од Небрегово.

loading...

Website https://animekisa.in: Watch Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna (Dub) animekisa Episode Full anime stream

Website https://animepahe.cc: Watch Kiba (Dub) animepahe Episode 51 anime

Website https://gogoanime.be: Watch Tsuki wa Higashi ni Hi wa Nishi ni: Operation Sanctuary OVA gogoanime Episode 4 detective conan gogoanime

Midori Days Episode 13

Trepup: https://www.trepup.com/gogoanimelol/

Facebook: https://www.facebook.com/gogoanimelol/