СДСМ: Мицкоски јавно призна дека е против ЕУ

Денеска Христијан Мицкоски отворено пред целата јавност призна дека е против интеграција во Европската унија, реагира владејачката СДСМ по протестот пред Влада против модифицираниот фрнацуски предлог.

Со денешното признание Мицкоски потврди дека никогаш не бил за членство на државата во ЕУ, дека свесно и намерно ги правел сите блокади и опструкции кои ја оддалечуваа државата од интеграција во ЕУ.

Денеска Мицкоски дејствуваше заедно со својот коалициски партнер Левица предводена од Димитар Апасиев која е единствената партија со отворена поддршка за руската агресија врз Украина, се вели во реакцијата.

Според нив, Мицкоски и Апасиев се само истурен дел од оваа коалиција чија цел е државата да биде закочена, да има тензии и да бидеме оддалечени од демократскиот свет.

-Ништо ново не се деструкциите, блокадите, обидите за нови поделби од страна на ВМРО-ДПМНЕ и Левица, но тие секогаш биле препознавани и поразувани, така ќе биде и сега.

Протест за кое било прашање е уставно гарантирано право, но процесот на широки консултации се уште е во тек со сите политички и општествени чинители, се додава во реакцијата.

sunwin

sunwin

sunwin tài xỉu game sunwin sunwin club

tải sunwin

game sunwin tải sunwin apk tải sunwin apk