Претрес во Грчец, пронајден кокаин, приведено едно лице, Приведен бегалец од затвор, Приведени четири лица од гостиварско за издржување затворски казни
Претрес во Грчец, пронајден кокаин, приведено едно лице, Приведен бегалец од затвор, Приведени четири лица од гостиварско за издржување затворски казни
ОПШТИНА ЦЕНТАР: 20 нови јавори и друго зеленило во дворот на новата детска градинка во населба Пролет
ОПШТИНА ЦЕНТАР: 20 нови јавори и друго зеленило во дворот на новата детска градинка во населба Пролет
МЗШВ со потсетување до земјоделците: Уште 2 дена рок за доставување апликации за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари
МЗШВ со потсетување до земјоделците: Уште 2 дена рок за доставување апликации за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари
Претседателот Стево Пендаровски ја предводи државната делегација на Самитот на НАТО во Мадрид
Претседателот Стево Пендаровски ја предводи државната делегација на Самитот на НАТО во Мадрид
Бројката на загинати во ракетираниот трговски центар во Украина се искачи на 18, 36 лица се водат како исчезнати, ЕУ и САД го осудија нападот
Бројката на загинати во ракетираниот трговски центар во Украина се искачи на 18, 36 лица се водат како исчезнати, ЕУ и САД го осудија нападот
БРАВО - ЕРДОГАН УЧЕЛ ПОЛИТИКА ОД ТИТО: Еден ден откако одби да воведе санкции кон Русија, Турција го крена ветото за влез на Шведска и Финска во НАТО, Бајден веднаш упати честитка до сите
БРАВО - ЕРДОГАН УЧЕЛ ПОЛИТИКА ОД ТИТО: Еден ден откако одби да воведе санкции кон Русија, Турција го крена ветото за влез на Шведска и Финска во НАТО, Бајден веднаш упати честитка до сите
БРАВО, УШТЕ ИМА НАДЕЖ ДЕКА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ МОЖЕ ДА СЕ ПОДОБРИ: Османи со тим од МНР бил на преговори во Софија
БРАВО, УШТЕ ИМА НАДЕЖ ДЕКА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ МОЖЕ ДА СЕ ПОДОБРИ: Османи со тим од МНР бил на преговори во Софија
Затворени двата конзулата на Русија во Бугарија заради протерувањето на 70 руски дипломати
Затворени двата конзулата на Русија во Бугарија заради протерувањето на 70 руски дипломати

СДСМ: Полицијата останува сојузник и заштитник на граѓаните

„Министерството за внатрешни работи со настани во неколку градови, Струмица, Велес, Струга, Крушево и Крива Паланка започна да го одбележува 7 мај – Денот на македонската полиција.

Одличниот прием од страна на граѓаните кои можеа да ја видат опремата и подготвеноста на неколку единици од полицијата, покажува дека полицијата е препознаена како пријател и заштитник на граѓаните, за разлика од времето на владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога таа беше злоупотребувана во партиски цели.

Во изминативе четири и пол години Министерството за внатрешни работи постојани инвестираше во зголемување на платите, во нова опрема за полицајција, но и во реконструкија и изградба на нови објекти за полицијата.

Денес, полицијата е многу повеќе ефикасна и многу повеќе мотивирана што го покажуваат и фактите за зголеемн процент на успешни акции против, криминал и корупција, заплена на опојни дроги, како и зголемена безбедност во сообраќајот“, се вели во соопштението на СДСМ.

loading...

mẹo chơi tài xỉu trên go88 go88 không đăng nhập được nhà cái go88 ở đâu

ông chủ sunwin hướng dẫn rút tiền sunwin sunwin house