Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана

СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија

Според владејачката партија, се потврдуваат индициите од „бомбите“ и велат дека Груевски е инспиратор на најголем дел од кривичните дела, додека Јанакиески е негов најревносен извршител. Исто така, го прозиваат и актуелниот лидер Мицкоски зашто не ги осудил криминалите

Денешната судска пресуда за предметот ТНТ за одмаздничкото рушење на „Космос“ уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија, реагираат од СДСМ откако во Основниот кривичен суд Скопје беше изречена осудителна пресуда.

Со пресудата, експремиерот Никола Груевски доби девет години затвор, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески – три, бившиот градоначалник на Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ Тони Трајковски – четири, а исто толку и градежна инспекторка во општината.

„Во случајот, на затворски казни се осудени веќе докажаните криминалци и повеќекратни осуденици, Никола Груевски и Миле Јанакиески, како и поранешниот градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски. Пресуда по пресуда се потврдуваат сите индиции за сторени тешки криминали кои беа објавени преку проектот ’Вистината за Македонија‘, се потврдија наводите дека Никола Груевски е инспираторот на најголем дел од кривичните дела, а Миле Јанакиески негов најревносен извршител. Тоа е истиот Груевски кому Мицкоски отпрвин му беше советник по енергетика, а потоа и генерален секретар на партијата, истиот Груевски кој Мицкоски го инсталираше во фотелјата во Белиот дворец“,велат од СДСМ.

Оттаму го прозиваат и актуелниот партиски лидер Мицкоски зошто досега не го осудил криминалот на ВМРО-ДПМНЕ велејќи дека тој денес во Белата палата е опкружен токму со луѓе од режимот на Груевски кој сè уште ја раководи партијата од Будимпешта.

loading...

hướng dẫn nạp tiền go88

cách nạp tiền sunwin nạp tiền sunwin link tại sunwin