(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките
Владата даде зелено светло: Почнуваат со работа ноќните клубови и дискотеките

СДСМ РАСПАЛИ ПО ГУБИТНИКОТ: Мицкоски ги промовира ставовите на Бугарија на штета на државните позиции, да ја повлече изјавата, не е потребен нов Договор

Почитувани,

Губитникот Мицкоски, соочен со уште еден пораз во Штип и нова казна од граѓаните, вчера излезе и јавно застана да ги промовира ставовите на Бугарија.

Тврдењето на Мицкоски дека е потребен нов Договор со соседна Бугарија е сосема спротивен на нашите државни позиции и на директна штета на државните интереси.
Хистеричниот Мицкоски работи против својата држава, против својот народ, во клучни моменти.

Во време кога се прават исклучителни напори од нас и нашите партнери во ЕУ за да се најде взаемно прифатливо решение што ќе овозможи започнување на преговори со ЕУ, Мицкоски вели дека не треба да има решение.

Од овде од пред Собранието упатуваме јавна осуда за оваа изјава на Мицкоски и бараме да ја повлече.
Не затоа што некој му верува на Мицкоски. Не затоа што некој мисли дека Мицкоски може нешто да направи. Мицкоски е никој и ништо.

Ова го бараме единствено за да не нанесува штета на државните позиции и да не ги поткопува.
За потсетување, Мицкоски вака велеше дека може да направи подобар Договор и од Преспанскиот за после да се повлече.

Имаме добар Договор со Република Бугарија и не е потребен нов договор, не е потребен анекс, туку доследно почитување на договореното.

Посветени сме да најдеме взаемно прифатливо решение преку дијалог со Софија, или да разјасниме одредени дилеми ако има потреба за тоа. Посветени сме на развојот на добрососедските односи, како европски држави, за заедничка иднина во ЕУ.

Нашите позиции се јавни и добро познати.
За македонскиот идентитет не се разговара и не се преговара. Ние сме Македонци, кои говорат македонски јазик.
Како Македонци влеговме во НАТО, како Македонци ќе влеземе во ЕУ!
Македонската иднина е европска.

loading...

Boku no Son Gokuu Episode Full

Website https://wcostream.cc: Watch Broken Blade 2 (Dub) wcostream Episode Full ben 10 alien force wcostream

Watch anime online for free at AnimeDao animedao online

Website https://animeflv.uk: Watch Redakai (Dub) animeflv Episode 52 anime streaming

Ok: https://ok.ru/profile/568907812082/statuses/153668624498162

Forums bagisto: https://forums.bagisto.com/user/animeflixnl