ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
За инвестиции во „капка по капка“ и бунари ќе бидат склучени 322 договора вредни 75 милиони денари
За инвестиции во „капка по капка“ и бунари ќе бидат склучени 322 договора вредни 75 милиони денари

СДСМ РАСПАЛИ ПО МАКСО ВМРОВЧЕТО: Излези Максо и извини се на Кумановци за лагите што ги кажуваше во изминатите 8 години колку си на власт во Куманово, излези и извини за трагичниот настан, излези и поднеси одговорност.

Соопштение на СДСМ Куманово:

Молк од страна на Максим Димитриевски

Да се води и да се менаџира најголемата општина во Македонија е привилегија, но и голема одговорност. Не секогаш ќе те прати среќата.

Затоа во кризни и несакани ситуации треба да се поднесе одговорност.

Но, Градоначалникот кој 8 години е на власт никогаш не сака јавно да излезе, да се извини и да поднесе одговорност.

Имено, во петокот се случи страшна трагедија во Куманово, млад живот згасна во сообраќајна несреќа на ул Тоде Думба и Драган Стопаревиќ.

За овој трагичен настан е одговорен градоначалник Максим Димитриевски.

Зошто? На локацијата со години наназад е барано да се постави еластична ограда, инвестиција не поголема од 1.500 ЕУР. На сите средби со граѓани од населбите Гоце Делчев и III-та МУБ кои сме ги имале во изминатите 8 години, а на кои лично Максим Димитриевски беше присутен е барано да се намести еластична ограда. Максим Димитриевски едноставно немаше слух и несакаше да излезе во пресрет на Кумановци.

Сега, кога се случи овој трагичен настан, истиот Максим Димитриевски бега од јавноста и се крие.

Максим Димитриевски, да ти порачаме, не секогаш треба да работиш во интерес на приватни компании како што самиот си призна, треба да се работи и во интерес на своите Кумановци.

Максим Димитриевски излези и извини се на Кумановци за лагите што ги кажуваше во изминатите 8 години колку си на власт во Куманово, излези и извини за трагичниот настан, излези и поднеси одговорност.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 18

AnimeDao JUJUTSU KAISEN

anime to watch Record of Ragnarok

watch animes Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone