ЧЛЕН НА СДСМ: ИМАМЕ ОДЛИЧЕН ПРОДУКТ, АМА ЏАБЕ, НЕ ЗНАЕМЕ ДА ГО ПРОДАДЕМЕ НА НАРОДОТ!
ЧЛЕН НА СДСМ: ИМАМЕ ОДЛИЧЕН ПРОДУКТ, АМА ЏАБЕ, НЕ ЗНАЕМЕ ДА ГО ПРОДАДЕМЕ НА НАРОДОТ!
ЧЛЕН НА СДСМ СО РАДИКАЛЕН ПРЕДЛОГ: Народ сака да му се помага!
ЧЛЕН НА СДСМ СО РАДИКАЛЕН ПРЕДЛОГ: Народ сака да му се помага!
ПОМАЛИОТ СИН НА МИТКО ЈАНЧЕВ ВЧЕРА НАПОЛНИ 7 ГОДИНИ, ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ И СРЕЌЕН ДА РАСТЕ
ПОМАЛИОТ СИН НА МИТКО ЈАНЧЕВ ВЧЕРА НАПОЛНИ 7 ГОДИНИ, ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ И СРЕЌЕН ДА РАСТЕ
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!

СДСМ СЕ ДИГИТАЛИЗИРА – Досегашните членски книшки од СДСМ веќе нема да важат – ќе бидат заменети со нови и дигитални

„Пребројувањето“ на членството почнува во пресрет на првите непосредни внатрепартиски избори за лидер на СДСМ, најавени за напролет, кога истекува вториот мандат на Зоран Заев на чело на партијата

СДСМ започнува постапката за ажурирање на членството и активна регистрација на секој член, согласно точно одредена процедура и рокови за реализација на постапката која ќе трае до 25 февруари, соопштува генералниот секретар на партијата Љупчо Николовски, во видео-обраќање до членството.

„Пребројувањето“ на членството почнува во пресрет на првите непосредни внатрепартиски избори за лидер на СДСМ, најавени за напролет, кога истекува вториот мандат на Зоран Заев на чело на партијата.

Опишувајќи ја процедурата за ажурирање на членството во СДСМ, Николовски сооопшти и дека процесот ќе заврши со издавање нови членски книшки, односно дека досегашните хартиени книшки ќе бидат заменети со, како што вели, модерни – дигитални.

„Постапката во СДСМ почнува денеска од најмалите организациони единици на партијата, месните одбори. Тимови од месните одбори ќе го посетат секој наш член, ќе разговараат ширум татковината, секако почитувајќи ги мерките за заштита од коронавирусот.

Понатаму постапката продолжува во комисиите на општинските организации, па се до највисоките партиски органи и до Централниот одбор. Целосно транспарентно и одговорно.
Активната регистрација ќе може да се реализира и преку самостојно онлајн пријавување, во електронска форма.

Ваквиот, современ, транспарентен процес ќе го заокружиме со издавање на нови, модерни електронски членски картички, перонализирани за секој член на партијата. Досегашните хартиени ќе ги замениме со нови, дигитални“,

вели Николовски во видео-обраќањето.

loading...

Website https://animeheaven.pro: Watch Kuroko no Basket: Oshaberi Demo Shimasen ka animeheaven Episode Full animeheaven one piece

Website https://animebee.to: Watch Noir animebee Episode 26 english anime

Ongaku Shoujo (https://twistmoe.net/m/bKez) Episode Full

Animepahe: Baki (Dub) anime episode 26 online free at https://animepahe.cc kissanime

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/animeflixnl

Addwish: https://addwish.com/Ohm6a