(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

СДСМ СЕКОГАШ ГО НУДИ НАЈДОБРОТО – КOJ Е ГОРАН ГЕРАСИМОВСКИ? Магистер по човечки ресурси со искуство во менаџмент на меѓународни проекти

Горан Герасимовски, кандидатот на СДСМ за градоначачник на Општина Центар, е магистер по менаџмент на човечки ресурси. Високото образование го стекнал како дипломиран социолог. Почнувајќи од 2017 година, веќе три години е заменик директор на Државниот завод за индустриска сопственост, по што ја презема функцијата на директор на истата институција.

Драгоцено менаџерско искуство

Неговата работа придонесува за видливо унапредување на услугите кои ги нуди ДЗИС и градење нови партнерства кои отвораат нови можности за корисниците. За само една година раководење со оваа институција, регистрирано е покачување на процентот за заштита на трговски марки за 31%.

Герасимовски има богато работно искуство во приватниот сектор. Од 2009 до 2017 година, тој работи во компанија за испитување на јавно мислење како проектен менаџер на почетокот, а потоа и како директор за човекови ресурси и организација на проекти. Од оваа позиција, Герасимовски е одговорен за целосна реализација на проекти за потребите на повеќе меѓународни организации.

Меѓу другото, има спроведувано и бројни истражувања на јавното мислење анализи во рамки на државата, но и во регионот, како во Србија и во Хрватска.

Горан Герасимовски е во СДСМ од својата 18-та година, ја знае секоја педа во Центар

Герасимовски има големо искуство во менаџирање и раководење на големи тимови, кои на некои проекти броеле и до 150 луѓе. Тука се неговите почетоци како менаџер на тимови, кои понатаму се проследени од успеси во директорската позиција. Оттаму, самиот вели дека ова искуство е многу значајно за раководење со институција како што е општина Центар.

Герасимовски има големо политичко искуство особено на локално ниво во општина Центар. Тој во СДСМ е член од свои 18 години, а претседател на општинската организација на партијата веќе четири. За себе ќе каже дека ја познава секоја педа од општината и точно знае кои се проблемите на граѓаните за што подготвува соодветни програмски решенија.

Секое утро на Водно

Во приватниот живот, Герасимовски е во брак и има две деца. Љубител е на активностите во природа од каде често споделува фотографии а речиси секое утре се искачува на Водно.

Тој исто така е еден од ретките политичари кои постојано на работа оди со велосипед.

loading...

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Website https://animepahe.cc: Watch Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Seiran 1 animepahe Episode 4 anime online

AnimeDao: Neko Rahmen anime episode 13 online free at https://animedao.nl boku no hero academia animedao

Website https://gogoanime.be: Watch Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Seiran 3 (Dub) gogoanime Episode 4 assassination classroom gogoanime

Flipboard: https://flipboard.com/@animeflixnl

Peatix: https://peatix.com/user/8590156/view