Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана

СДСМ – СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НА СКОПЈЕ МУ НЕДОСТИГА ЗЕЛЕНИЛОТО ШТО ГО УНИШТИ ВМРО-ДПМНЕ, А ШИЛЕГОВ УСПЕШНО ГО ВРАЌА

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска без срам зборува дека на Скопје му недостига зеленило, откако ВМРО-ДПМНЕ со години систематски го уништуваше зеленилото во Скопје и на Водно.

Да, на Скопје му недостига зеленилото од Булевар Климент Охридски, кое Коце Трајановски и Никола Груевски го искасапија, а Шилегов вети дека ќе го вратиме.

На Скопје му недостигаат парковите и зеленилото во Центар уништени со мегаломанскиот проект Скопје 2014, кое ние го надоместуваме со зелени кровови и зелени скверови – реагира градската организација на СДСМ.

На Скопје му недостига зеленилото на Водно, кое партијата на Арсовска ВМРО-ДПМНЕ систематски го уништуваше – со „Сончев Град“, патот до Сончев град, „Беверли Хилс“ на Водно и плацовите за „згради мади“ на Груевски и урбаната мафија.

На Скопје му недостига зеленилото уништено со криминалната бетонизација на Скопје, спроведена со криминално донесување на урбанистички планови од страна на „Грујо ГУП“ и „Миле ДУП“.

Залудно кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Арсовска зборува за нови паркови без да предочи ни „п“ од проект за барем еден парк. Скопјани се сведоци како на местата каде што имаше диви депонии и диви паркинзи никнаа десетици нови паркови и зелени скверови во Скопје. Скопјани се сведоци дека градоначалникот на Скопје Петре Шилегов го унапреди зеленилото во Скопје како никогаш досега и ги возобнови двата најголеми паркови во Скопје – Градскиот Парк и паркот Сарај.

Скопје четири години успешно го враќа зеленилото кое ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и Коце Трајановски систематски го уништуваа. Скопје станува зелен град.

loading...

https://go88.gg/

mẹo chơi tài xỉu sunwin tải sunwin 2022 đăng nhập sunwin