БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“

СДСМ – СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НИЕ ГО ЗАШТИТИВМЕ ВОДНО ОД СИСТЕМАТСКОТО УНИШТУВАЊЕ НА ВМРО-ДПМНЕ

Почитувани,

Кога СДСМ ја презема управувањето со Град Скопје во 2017 година, парк-шумата Водно беше загрозена и на работ на уништување.
Водно беше испресечено и уништувано од патот до „Сончев град“ и криминалниот проект „Сончев град“ за кој се водат судски постапки.
Врвот на Водно беше девастиран од панорамската кула на АЕК, каде што Груевски си планираше ресторан со поглед на криминалите на „Скопје 2014“.
Водно беше уништено од „Комплексот Панорама“ и од деструктивната идеја за „Беверли Хилс“ на Водно.

Водно беше уништено од криминално донесените ДУП-ови, со поместување на градежната линија, заради плацовите на Груевски и неговите соработници од урбаната мафија.
Постоеше и дополнителен план за уништување на Водно со „Јужна обиколница“ кој ние го спречивме, како и налудничав проект на Коце Трајановски за сечење на парк-шумата и изградба на ски-центар, познат како „Гармиш Партенкирхен на Водно“.

Почитувани,
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов им вети на скопјани дека нема намера да ја поместува градежната линија на Водно во ниедна варијанта и дека јужната обиколница којашто е предвидена долги години во Генералниот урбанистички план ќе биде избришеме во наредниот ГУП.
Благодарение на СДСМ, парк шумата Водно сега е заштитено подрачје – заштитено е од криминалните обиди за уништување од ВМРО-ДПМНЕ, партијата што стои зад Данела Арсовска.

Градска Организација на СДСМ – Скопје

loading...

Go88 Live - Thiên Đường Cờ Bạc, Nổ Hũ Trực Tuyến play go88.vin nạp tiền go88 bị từ chối

sunwin không nạp được tiền đăng nhập sunwin bằng facebook nhà cái sunwin