АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ ДА НЕ ГИ ЛАЖЕ ПРИЛЕПЧАНИ, НОВ ТЕАТАР ЌЕ ИМА ВО ПРИЛЕП СО ПОМОШ НА ВЛАДАТА НА СДСМ

Почитувани,
На 5 денови пред локалните избори, безидејното ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја замајува јавноста со лажни вести и со одвлекување на вниманието на јавноста од проблемите во сопствените редови.
Во обид да го покријат најновото бегство на нивниот кандидат за градоначалник, Борче Јовчески од телевизиската дебата со останатите кандидати, како и да го одвлечат вниманието на јавноста од фијаското на нивниот синоќешен митинг, сегашната и идна опозиција повторно се расфрла со бесмислени и беспредметни кривични пријави.

Овој пат нивна „мета“ беше градоначалникот Илија Јованоски и изработката на идејно решение за новиот објект на прилепскиот театар.
Разбирливо е што во партијата на бегалецот Груевски и неговата марионета Мицкоски, не можат да се помират со големиот број реализирани проекти на градоначалникот Јованоски, чиј број е поголем од сите проекти на претходната власт на ВМРО-ДПМНЕ за период од 12 години.

Господа од ВМРО-ДПМНЕ,
Вчера СДСМ и Коалицијата организираа величествен, достоинствен и масовен марш во чест на Денот на народното востание, 11 Октомври, од кој граѓаните упатија јасна порака дека Горан Сугарески е идниот градоначалник на општина Прилеп!

Она кое што не сакате да го чуете и видите, покрај вашиот извесен пораз на претстојните локални избори, се зборовите на претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, кој и вчера го повтори повеќе пати кажаното: дека идниот градоначалник на Прилеп, Горан Сугарески, ќе има огромна и безрезервна поддршка од Владата и дека еден од проектите кој ќе биде поддржан со средства од државниот буџет, е токму новата зграда на прилепскиот театар.

Почитувани,
После настаните кои во изминатите денови се одржаа во нашиот град, дводневната манифестација за одбележување на Денот на народното востание, маршот на СДСМ и Коалицијата и неуспешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ, повеќе е од јасно дека на 17 октомври СДСМ ќе извојува уште една голема победа и дека Горан Сугарески ќе биде новиот градоначалник на Прилеп!

Центар за комуникации со јавност
ОО СДСМ Прилеп 12.10.2021

loading...

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeTV: Bungou Stray Dogs: DEAD APPLE anime episode Full online free at https://animetv.cc watch anime free

Website https://animeflv.uk: Watch Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance animeflv Episode Full animes online

ReLIFE: Final Arc (Dub) Episode 4

Jack And The Beanstalk (Dub) Episode Full