(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

СЕ Е СПРЕМНО ЗА ВРАЌАЊЕТО НА РЕЖИМОТ- ВМРО-ДПМНЕ за враќањето на Ставрески: Континуирано обединуваме и растеме

Обединувачкиот пристап на ВМРО-ДПМНЕ е присутен и истиот ќе продолжи да биде еден од нашите принципи на работа.

Ова е одговорот на ВМРО-ДПМНЕ на прашањето на „Фокус“ дали враќањето на Зоран Ставрески во партијата е дел од некој нов пристап на обединување на партиските структури во очи на Конгресот.

ВМРО-ДПМНЕ континуирано обединува и расте. Изборниот Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ е закажан за 12.12.2021 година, целиот процес ќе се одвива на демократски начин па сите идни чекори на раководење и делување ќе ги презентираме на граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Поранешниот министер од Владата на Никола Груевски и негов тогашен близок соработник, Зоран Ставрески вчера се врати во партиските тела на ВМРО-ДПМНЕ, откако стана член на на работно тело во рамките на партијата кое ќе ја следи реализацијата на проектите на градоначалнците од нивните редови.

Во работното тело кое ќе биде раководено од Христијан Мицкоски, ќе бидат и Зоран Ставрески и Оливер Шамбевски.

Откако Ставрески си даде оставка од позицијата вицепремиер и министер за финансии во 2016 година, не беше присутен на политичката сцена.

loading...

anime online. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Pokémon Journeys: The Series Episode 84

One Piece Episode 1001

AniWatch Attack on Titan

free anime Dragon Ball Super (Dub)

anime streaming AniWatch My Hero Academia Season 2 (Dub)