ФРЧКОВСКИ РАСКАЖА КАКО СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ УСПЕАЛ ДА ПОБЕДИ ВО КАРПОШ: НИ КАМПАЊА НИ БУТУР, ЗЕМАЛ СПИСОК ОД 350 ЖИТЕЛИ НА КАРПОШ КОИ ИМАЛЕ НЕРЕШЕНИ ПРОБЛЕМИ И ОДЕЛ САМО КАЈ НИВ
ФРЧКОВСКИ РАСКАЖА КАКО СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ УСПЕАЛ ДА ПОБЕДИ ВО КАРПОШ: НИ КАМПАЊА НИ БУТУР, ЗЕМАЛ СПИСОК ОД 350 ЖИТЕЛИ НА КАРПОШ КОИ ИМАЛЕ НЕРЕШЕНИ ПРОБЛЕМИ И ОДЕЛ САМО КАЈ НИВ
ФРЧКОВСКИ: НЕ ЗАМИНАВ АМБАСАДОР ВО ВАШИНГТОН ПОРАДИ ФИЛИП РИКЕР, УШТЕ МИ Е ЛУТ ШТО НАПИШАВ ЗА НЕГО КОЛУМНА ДЕКА ПОВЕЌЕ СЕ ГЛЕДА СО МИЈАЛКОВ ОД ШТО СЕ ГЛЕДА СО ЖЕНА МУ
ФРЧКОВСКИ: НЕ ЗАМИНАВ АМБАСАДОР ВО ВАШИНГТОН ПОРАДИ ФИЛИП РИКЕР, УШТЕ МИ Е ЛУТ ШТО НАПИШАВ ЗА НЕГО КОЛУМНА ДЕКА ПОВЕЌЕ СЕ ГЛЕДА СО МИЈАЛКОВ ОД ШТО СЕ ГЛЕДА СО ЖЕНА МУ
Ковачевски: Нема да дозволиме енергетската криза да удри силно врз џебот на граѓаните
Ковачевски: Нема да дозволиме енергетската криза да удри силно врз џебот на граѓаните
ФРЧКОВСКИ: ПАРТНЕРСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА И САД СЕ РОДИ И ЗАЦВРСТИ ВО 90-ТИТЕ ТАКА ШТО ИМ ГИ ПОНУДИВМЕ СИТЕ НАШИ ШПИОНСКИ КАНАЛИ ЗА ОТКРИВАЊЕ НА ПОЗИЦИИТЕ НА СРБИТЕ ВО БОСНА И КОСОВО
ФРЧКОВСКИ: ПАРТНЕРСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА И САД СЕ РОДИ И ЗАЦВРСТИ ВО 90-ТИТЕ ТАКА ШТО ИМ ГИ ПОНУДИВМЕ СИТЕ НАШИ ШПИОНСКИ КАНАЛИ ЗА ОТКРИВАЊЕ НА ПОЗИЦИИТЕ НА СРБИТЕ ВО БОСНА И КОСОВО
КРЕШНИК БЕКТЕШИ: Минималната плата нема да се зголеми наскоро поради енергетската криза
КРЕШНИК БЕКТЕШИ: Минималната плата нема да се зголеми наскоро поради енергетската криза
Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ да одат на факултет и да научат што е инфлација
Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ да одат на факултет и да научат што е инфлација
ФРЧКО: ПЛАЧЕЊЕТО НА ДИМИТРОВ ШТО НЕ ДОБИ МИНИСТЕРСКА ФОТЕЉА Е ПАТЕТИЧНО И ТАЖНО, ЧОВЕКОТ НЕ ЗНАЕ ДОСТОИНСТВЕНО ДА ПАДНЕ, ЦЕЛ ЖИВОТ ТАТКО МУ И МАЈКА МУ ГО ГУРААТ И ГО МЕСТАТ
ФРЧКО: ПЛАЧЕЊЕТО НА ДИМИТРОВ ШТО НЕ ДОБИ МИНИСТЕРСКА ФОТЕЉА Е ПАТЕТИЧНО И ТАЖНО, ЧОВЕКОТ НЕ ЗНАЕ ДОСТОИНСТВЕНО ДА ПАДНЕ, ЦЕЛ ЖИВОТ ТАТКО МУ И МАЈКА МУ ГО ГУРААТ И ГО МЕСТАТ
ШТО МИСЛЕШЕ, ШТО МИСЛЕШЕ: Сиљановска Давкова жали што влегла во политика, ама си ги лечи маките со пратеничката плата од 1000 евра
ШТО МИСЛЕШЕ, ШТО МИСЛЕШЕ: Сиљановска Давкова жали што влегла во политика, ама си ги лечи маките со пратеничката плата од 1000 евра

СЕ ПОТВРДИЈА НАПИСИТЕ НА МАКТЕЛ: МАКСО САКА ДА ГО МОЛЗЕ СДСМ ДОДЕКА ВРШИ НУЖДА ВРЗ СДСМ

Не може да решиш да одиш сам на избори без да ги почитуваш партиските тела и органи на партијата а притоа да се буниш ако те исфрлиле од партија?!?!

Не може да плукаш по партијата и нејзиното раководство и да вилдаш личен рејтинг на сметка на партијата а притоа да сакаш да бидеш член на таа партија?!?!

Не може да ги сакаш бенефитите на една организирана силна партија која во Куманово е сила на која и нема рамна а притоа да се поставуваш надмено над таа партија и да ја множиш со нула кога треба да се покаже лојалност, да се почитуваат партиски одлуки да се почитува партиска хиерархија?!?!

Сигурно дека силата на СДСМ во Куманово и во државата не е поради капацитетите на Максо, туку поради години и години тешка борба и мачна работа на многу членови на СДСМ во Куманово но и битка на СДСМ на државно ниво што потоа се одразува и како локална сила и популарност во Куманово…

Се потврдија написите на Мактел, Максо ќе плаче дека е нелегално искличен и ќе се преставува како кандидат на СДСМ во обид да ги добие гласачите на армијата членови и симпатизери на СДСМ во Куманово, но тој тоа не е, тој е слободен стрелец, забегана овца од стадото.

Да, институцијата градоначалник бара да се гласа за индивидуа, човек со капацитети и способности и стабилност. Токму поради тоа, Кумановци нема да гласаат за Максо, тој покажа дека е конфликтна личност, се кара со матичната партија, нема во него ниту лојалност ниту благодарност ниту почит, има само болна амбиција и макијавелистичка спремност да гази по политичките лешеви на своите сопартијци.

СДСМ како организирана демократска партија одлучува кого ќе му престави на кумановци, СДСМ како групација на луѓе знае најдобро што е добро за СДСМ и за Куманово, останува на Кумановци потоа тоа да го потврдат или одбијат преку начелата на демократијата.

Тоа што зад некој кандидат стои СДСМ е најголем комплимент за тој човек и му два најголеми шанси за победа на изборите во Куманово. Во моментов тоа не е Максо, туку Оливер Илиевски.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

JUJUTSU KAISEN Episode 22

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 6

anime online Bleach (Dub)

AnimeHeaven The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

anime sites Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time