КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз

Сефер Цановски- Денес 11 години подоцна победи правдата

Сефер Цановски со Фејсбук статус ја поздрави пресудата со која за уривањето на Космос инвестиција на неговиот татко фиат затворска казна од 9 години доби екс премиерот груевски кој е во бегство,тогасниот градонацалник тони трајковски 4 години и тогашниот министер Миле Јанакиевски 3 години и тројцата требе солидарно да надоместат штета од 11 милиони евра.

Еве што на ФБ напиша Сефер Цановски
·
1. Денес е Убав ден за Македонија.
Денес 11 години подоцна победи правдата!
2. Во светот приватниот капитал е светост. Политичката моќ не смее да биде злоупотребувана. Ова не е само победа на правдата за Фијат, ова е победа на правдата за граѓаните на Македонија.
3. Фијат Цаноски и неговата фамилија, како и неговите компании и институции никогаш не земале ниту еден тендер или денар од државата. Никогаш и на никој начин не ја оштетиле својата држава.
4. Не може да се вратат годините, загубите и стресовите кои ги имавме како фамилија со ниту едни пари. Загубивме многу но не го загубивме образот и достоинството.

#ЗаПравда
#ЗаМакедонија 🇲🇰

loading...

go88 app store

nhóm kéo sunwin miễn phí tải game sunwin tại sunwin pc