ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

СЕКОЕ ПРВАЧЕ ВО ВАЛАНДОВО ЌЕ ДОБИЕ 4000 ДЕНАРИ ОД ОПШТИНАТА

🔖 ВОВЕДЕНА НОВА СУБВЕНЦИЈА ВО ОПШТИНА ВАЛАНДОВО
👨‍🏫 Воведуваме мерка за доделување на еднократна парична помош за семејствата со прваче од општина #Валандово.
Мерката се воведува за прв пат и има за цел да ја потврди заедничката заложба за солидарна и рамноправна заедница.
👨‍👩‍👦 Согласно истата, на секое семејство кое го запишале своето дете – прваче во основно училиште на територијата на општина Валандово, започнувајќи од учебната 2021/22 година, ќе му биде доделена еднократна парична помош во износ од 4000 денари.
📑 За користење на овие средства ќе бидат изготвени соодветни апликативни формулари, а за сите останати детали околу начинот за аплицирање, граѓаните ќе бидат информирани наредните денови.
#Продолжуваме да ја јакнеме социјалната компонента во општината, поддржуваме различни групи на граѓани и креираме компактна заедница.
#Заедно #ЗаВаландово 💙

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 7

AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 140

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 12

Gintama Episode 192

free anime AnimeHeaven Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai