ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
(ВИДЕО) „АЛКАЛОИД“ слави 85-години јубилеј: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските!
(ВИДЕО) „АЛКАЛОИД“ слави 85-години јубилеј: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските!
(ВИДЕО) ПОВЕЌЕ ПОРТАЛИ И НОВИНАРИ ЈА ИЗВРТУВААТ ДЕНЕШНАТА ИЗЈАВА НА ПРЕМИЕРОТ, СЛУШНЕТЕ ЈА САМИТЕ И ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА НЕ СЕ ТОЧНИ МАНИПУЛАЦИИТЕ
(ВИДЕО) ПОВЕЌЕ ПОРТАЛИ И НОВИНАРИ ЈА ИЗВРТУВААТ ДЕНЕШНАТА ИЗЈАВА НА ПРЕМИЕРОТ, СЛУШНЕТЕ ЈА САМИТЕ И ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА НЕ СЕ ТОЧНИ МАНИПУЛАЦИИТЕ
(ВИДЕО) Влада: Премиерот беше прецизен, банално е прашањето дали нема поспособен од него во СДСМ, а не прашањата за несреќата и моралните оставки
(ВИДЕО) Влада: Премиерот беше прецизен, банално е прашањето дали нема поспособен од него во СДСМ, а не прашањата за несреќата и моралните оставки
ШОКАНТНО: ГРУЕВСКИ И ВМРО ДПМНЕ СПРЕМАЛЕ АТЕНТАТ НА ЗАЕВ ВО 2018-ТА, САД ДОЗНАЛЕ И ГО СПРЕЧИЛЕ АТЕНТАТОТ СО ЗАКАНА КОН НАРАЧАТЕЛИТЕ ДЕКА ЌЕ ОДГОВАРААТ!
ШОКАНТНО: ГРУЕВСКИ И ВМРО ДПМНЕ СПРЕМАЛЕ АТЕНТАТ НА ЗАЕВ ВО 2018-ТА, САД ДОЗНАЛЕ И ГО СПРЕЧИЛЕ АТЕНТАТОТ СО ЗАКАНА КОН НАРАЧАТЕЛИТЕ ДЕКА ЌЕ ОДГОВАРААТ!
(ВИДЕО) Премиерот Зоран Заев и министерката Шахпаска на 75 години од основањето на Сојузот на пензионерите: Пензискиот фонд е стабилен, а пензиите растат и се исплаќаат редовно
(ВИДЕО) Премиерот Зоран Заев и министерката Шахпаска на 75 години од основањето на Сојузот на пензионерите: Пензискиот фонд е стабилен, а пензиите растат и се исплаќаат редовно

СЕКОЈ ТРИУМФ НА ДУИ Е ПОБЕДА ЗА ДРЖАВАТА- Груби: Долж Коридорот 8, јазичната еднаквост ќе се рефлектира, со што ќе се одрази всушност и реалната слика во Република Северна Македонија

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби заедно
со директорот на ЈП „Македонија Пат“ Беким Мемети, директорот на ЈП „Државни патишта“ Ејуп Рустеми
и директорот на Агенцијата за спроведување на јазикот, г. Илбер Села денеска ја инспектира замената
на старите еднојазични патокази со нови кои сега се поставуваат на албански, македонски и англиски јазик.

По овој повод, Груби рече дека долж Коридорот 8, јазичната еднаквост ќе се рефлектира, со што ќе се
одрази всушност и реалната слика во Република Северна Македонија.

„Имаме многу позитивни вести за граѓаните, особено за коридорот 8 бидејќи на последната седница
на владата ја усвоивме одлуката и годишната програма за работата на ЈП „Државни патишта“ во кој
случај коридорот 8 е решен во форма на автопат во целост, вклучувајќи овде и трета лента на автопатот
на патот Тетово-Гостивар, изградба на автопат од Гостивар до Кичево, автопат Кичево-Охрид и
Охрид-Струга-Ќафасан, односно нашите граѓани од Ќафасан до Блаце со Република Косово или до
другите граници ќе се возат со своите автомобили по модерен автопат“, изјави Груби.

Според првиот вицепремиер, модернизацијата на Коридорот 8 и неговата реконструкција е од особено
значење заради регионалното поврзување и соработка, како еден од најважните аспекти на интеграцијата
во Европската Унија и е од големо економско значење за Република Северна Македонија.

Груби исто така кажа дека со оваа одлука на владата се продолжува со инвестициите во насока на
подобрувањето на квалитетот на патната мрежа и зголемувањето на безбедноста во согласност со
правилата на Европската Унија.

loading...

AnimeTV: Dimension Movement of Nazca (Dub) anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv shows list

Website https://kissanime.mx: Watch Power Stone (Dub) kissanime Episode 26 kiss anime monster

TwistMoe: Re:ZERO -Starting Life in Another World- anime episode 25 online free at https://twistmoe.net twist anime

Watch Kuroko no Basket: Saikou no Present Desu Episode Full

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/animeflixnl/

Gogoanimelol wordpress: https://gogoanimelol.wordpress.com/