МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини

СЕКОЈА ДЕСЕТТА ГОСПОЃА ВО СКОПЈЕ Е СРБИНКА И ГИ ВОСПИТУВА ДЕЦАТА ДА ЈА МРАЗАТ БУГАРИЈА, ТВРДИ БУГАРСКИ ИСТОРИЧАР

Бугарскиот историчар Трендафил Митев објави анализа зошто македонските власти одбиваат да ги прифатат условите на Бугарија за почеток на пристапните преговори со ЕУ. – Госпоѓи на пазар во Скопје (Фото: СДК.МК)

Бугарскиот историчар и универзитетски професор Трендафил Митев тврди дека секоја десетта госпоѓа во Скопје е со српско потекло и овие жени ги воспитуваат децата да ја мразат Бугарија, во неговата анализа зошто македонските власти одбиваат да ги прифатат условите на Бугарија за почеток на пристапните преговори со ЕУ.

Трендафил Митев е член и долгогодишен претседател на здружението Македонски научен институт од Софија за кој дел од бугарските медиуми пред неколку дена објавија дека е финансиски поддржан од буџетот на државата по влијание на владејачката ВМРО-БНД на вицепремиерот Красимир Каракачанов.

„Гласините говорат дека секоја десетта госпоѓа во Скопје е со српско потекло. Навлезени по линија на браковите, овие жени создаваат внатрешни-семејна атмосфера и воспитание, кои што секогаш имале за цел конфронтација со Бугарија и блискост со Србија“, вели Митев, кој е доктор по историски науки.

Понатаму во анализата, Митев тврди дека во селото Мусомиште, група маргиналци, со пари од Скопје, се претставуваат како македонисти, создавајќи основа да се зборува за македонско малцинство во Бугарија. Станува збор за село во близина на градот Гоце Делчев, каде што Македонците организираа прослави на Илинденското востание.

Бугарскиот историчар вели дека во Македонија има илјадници Бугари, кои и покрај репресиите го задржале своето национално самоопределување, а над 110.000 од нив дури земале и бугарски пасоши врз основа на докази, со оригинални документи, за своето национално потекло.

Митев зборува и за „една шепа одродени соросоиди од Бугарија, кои организираат настапи со своите творби во Скопје, со навреди кон својот народ и татковината Бугарија“.

loading...

Watch Kodomo no Omocha Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Haru wo Irodoru animekisa Episode Full watch anime dub

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix boku no hero

GoGoAnime: She, The Ultimate Weapon: Another Love Song (Dub) anime episode 2 online free at https://gogoanime.be attack on titan gogoanime

Metooo: https://www.metooo.io/u/gogoanimebe

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/gogoanimelol