Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана

СЕНАД РАМОВИЌ: НЕ ЛИПШИ МАГАРЕ НА ЗЕЛЕНА ТРЕВА

Уште неколку дена до одржување на првиот круг на престојните локални избори 2021 кампањата тече, настапи , средби,трибини, митинзи, арно ама јас како симпатизер на СДСМ од време на време знам да пребарам по куртон порталиве платени со наши пари а украдени од ГРЕВОТ ОД УНГАРИЈА што нудат што лажат и што ветуваат.

Докторов од Ѓорче ветувал 20.000 квадрати паркови зеленило итн итн, градинки и спортски игралишта, Стојкоовски не ми личиш на толку сериозен во политиката, може во здраството ама Ѓорче има човек кој знае како😉 знае и може затоа ќе добие уште 4 години посветено за Ѓорче.

За разлика од Наумовски, Стојковски нека одговори како тоа дур беше преседател на совет на општина Ѓорче Петров за една вечер потрошиле фантастични 600,000 денари за еден ручек, итн итн ај сеа да не речете овој безобразен па отвара стари рани,а да, да не заборавам покрај тоа што глумите мајки терези со пекарчето КЕНДО и вашиот пулен Бојан може ли да одговориш зошто твоите колеги го блокираат законот за изградба на новиот клинички центар?

Уште ти ја паметам онаа твоја фамозна изјава точно пред мене во едно познато наше угостителско место” Секи! прај те што ќе праите ама кога ќе дојдеме на власт(мало сутра) мамето мамино ќе ви го ебеме, Стојковски веќе ни ебавте уште не може да се опоравиме од вашите политики што ќе ве паметиме до 10 колено, патем кандидати на дпмне дали сте го запрашале вашиот лидер ХИДРОМИЦКО за неколукуте хидроцентрали и криминалот тежок 8.000.000.00 евра во ЕЛЕМ ?

Или немо само посматрате и учите од него како да продолжите од таму каде застанавте во 2015-та!!!! Го слушам ХИДРО МИЦКО синоќа у Ѓорче, крека ли крека како празна воденица, влада ќе формирал, историска победа, ќе барале одговорност, Да ќе формирате влада(мало сутра)кога во дпмне ќе се појават нормални луѓе, вредни чесни, луѓе со морал и визија, вака со овој памет подалеку од носот не знаете, и не се кри во палатата Мицковски биди МАЖ и излези меѓу народот каде 12 години ги тероризиравте, лесно е меѓу твоите и да кажуваш приказни за мали деца ама како стојат работите Мицко не тие добра работата….

Дали почитувани кандидати од дпмне дали ќе праќате силеџии да не тепаат како што ги тепаа студентите на плоштад?? Дали почитувани кандидати од дпмне ќе праќате коли и автобуси да не газат? како што ги газеа стечајните работници и професионалните војници!!!! Уште ли господа од дпмне ќе се заканувате со долгата рака на дпмне што ќе не стигнела и казнела сите?ќе пишувате ли писма како вашиот ментор од Унгарија до сите општински комитети до конечна пресметка до конечно истребување?

12 години владеевте со закани и притисоци, со уцени и заплашувања,12 години владеевте со лаги и манипулации, 12 години ни го потценувавте здравиот разум и со својата пропаганда (платена со нашите пари а украдени и изнесени од Македонија )со кампањи со реклами,со спотови,се обидувате да ни наметнете виртуелна стварност лажна слика кој стe! како живеете каде одите, арно ама на 17 Октомви ќе се соочите со друга вистина со друга реалност,господаа за 12 години вкупните биџетски срества што ги потроши вашата мизерна влада се за 70% повеќе од сите буџети заедно собрсни во времето дур СДСМ беше на власт и сега, каде завршија парите??

Која благодет како земја ја почуствувавме дур бевте на власт, нови автопатишта не видовме!нови енергетски објекти не видовме! Нови болници училишта пензионерски домови не видовме!! И тие што беа предходно изградени им ги оставивте руинирани и во распаѓање, сега кога Македонија има можност за нов КЛИНИЧНИ ЦЕНТАР во Ѓорче , подмолно и со толкава омраза со сите сили го блокирсте, за пусти бизнис интереси,постојано преку скапо платени реклами потсетувавте како тоа вие вложувсте во Земјоделите а не знЕвте да објасните зошто од година во година тоа опаѓаше !!!!зошто тогаш пропаѓа млекарите, пченичарите, јаболкарите,приказната за тој лажен и виртуелен економски препорород од ваша страна ЗАВРШИ!!!

На најбитните државни прашања вашата идеологија и програма КРАХИРАШЕ!!! Вашиот режим не заглави во жив песок од кој тешко излегуваме, немаше приближување, ни напред ни назат, само тоневме секој ден се подлабоко и подлабоко,тоа не беше наша судбина, работите мораа да се променат во подобро,народот си ја бараше државата назат и ја доби,Македонија заслужува подобра иднина и ја доби, тоа го заслуживаат граѓаните.

Соочен со голем пораз на сите полиња,немоќни да постигнете било какви резултати,решивте да заиграте на една и единствена карта, многу пати повторувана и кај нас и кај многу други народи ” Приказна за патриоти и Предавници,,приказна која никогаш никому не донела добро, приказна која никогаш нема среќен крај 12 години од ПАТРИОТИЗМОТ напрвивте еден од најпофитабилните бизниси во државта а како што гледам и денес одите на таа карта.

Не господине Мицковски, не се работи за државата, за Татковината, дефинитивно се работи за пари ! Вашата идрологија преставува една голема, една огромна перална на пари.

Под маската на лажниот патриотизам на 17сти ќе ви се случи небаре она што ви се случи 2017 ви се колнам, достс е од квази политичари кој за слој личен интерес ни ја скратуват можноста за подобра иднина,казната ќе ве стигне ви гарантирам.

Мицковски и дпмне упорно градат една слика за себе и за другите, дека они ја чуваат и не ја даваат, а сите други ја распарчуваат и ја уназадуваат Македонија, ех Мицковски Мицковски така не се води држава, така не се гради иднина, ама има време ќе научите најдобри сте во ОПОЗИЦИЈА.

loading...

https://go88.gg/

đăng ký làm đại lý sunwin