Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

СЕПАК СЕ РАБОТИ ЗА ПУСТИ ПАРИ – ЕВЕ ЗОШТО НОСЕЛЕ ТУБИ СО НАФТА ВО АВТОБУСОТ: Горивото во Турција е драстично поевтино поради тоа што е пренесено од Сирија. И бугарските автобуси се движат така. Сите знаат, а никој не презема ништо.

Дејан Трпевски, судскиот вештак со над 10 години искуство, за Утрински брифинг, вели дека вградување дополнителни резовари во автобусите е недозволиво, како ни пренесување запливи материи.

-Јавна тајна е дека автобусите што доаѓаат од Турција превезуваат гориво оти е драстично поевтино поради тоа што е пренесено од Сирија. И бугарските автобуси се движат така. Сите знаат, а никој не презема ништо. Не може со таа цена на аранжмани да има исплатливост. Тоа требало некој да го забележи. Ова сега е нелојална конкуренција, со илегални дејствја ги загрозуваат животите на патниците. Ако институциите преземат мерки, половина од превозниците ќе се затворат, велиТрпевски.

Тој појаснува дека да не дошло до пожар најверојатно сите би биле живи.

-Автобусот како превозно средство бара највисока заштита. Секаква измена бара хомологација. Вградување дополнителни резовари е недозволиво како ни пренесување запливи материи, вели Трпевски.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Mask of Zeguy (Dub) 4anime Episode 2 persona 4 the animation

AnimeTV: The Slayers Try (Dub) anime episode 26 online free at https://animetv.cc gogo anime tv kissanime

Darker than Black: Origins (https://animeflv.uk/m/KBL) Episode 4

Website https://aniwatch.pro: Watch Black Butler: Book of the Atlantic (Dub) aniwatch Episode Full dubbed anime

AnimeDao: Super Kuma-san anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao haikyuu to the top