Макрон го осуди апсурднотo утврдување на цената на струјата во Европа со цената гасот
Макрон го осуди апсурднотo утврдување на цената на струјата во Европа со цената гасот
Посетителите на ЗОО Скопје ќе даваат предлози за имиња на трите женски лавчиња
Посетителите на ЗОО Скопје ќе даваат предлози за имиња на трите женски лавчиња
(ВИДЕО) Тренчевска: Згрижувачките семејства се од исклучителна важност за едно општество
(ВИДЕО) Тренчевска: Згрижувачките семејства се од исклучителна важност за едно општество
Грковска на средба со европратеници: Владата е посветена да изгради општество со професионални институции, насочени кон обезбедување подобри услуги за граѓаните
Грковска на средба со европратеници: Владата е посветена да изгради општество со професионални институции, насочени кон обезбедување подобри услуги за граѓаните
(ВИДЕО) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ: ПЕНДАРОВСКИ ВЕДНАШ ДО ШУЛЦ, МАКРОН, БАЈДЕН И СТОЛТЕНБЕРГ НА САМИТОТ НА НАЈМОЌНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА ВО СВЕТОТ!
(ВИДЕО) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ: ПЕНДАРОВСКИ ВЕДНАШ ДО ШУЛЦ, МАКРОН, БАЈДЕН И СТОЛТЕНБЕРГ НА САМИТОТ НА НАЈМОЌНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА ВО СВЕТОТ!
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид
СПАСОВ: Не треба да си дозволиме стравот од блокирање од страна на Бугарија да нѐ блокира и да не почнеме разговори за членство
СПАСОВ: Не треба да си дозволиме стравот од блокирање од страна на Бугарија да нѐ блокира и да не почнеме разговори за членство
Шолц и Макрон порачаа: Русија не може да успее во инвазијата врз Украина
Шолц и Макрон порачаа: Русија не може да успее во инвазијата врз Украина

Серија еко проекти во организација на Кисела Вода, Go Green и РЕДИ Рециклажа

🤝 Поддршката на младинските еко политики преку реализирање на низа еколошки проекти беше договорено на средбата со претставниците на Здружението Гоу Грин и Друштвото за управувње и собирање на отпад РЕДИ Рециклажа.
Ⓜ️ На овој работен состанок, здруженијата беа информирани за досега реализираните активности на oпштината во областа на екологијата и заштитата на животната средина.

☝️ Им ги претставив планските насоки на работењето и проектите кои веќе течат, како што се чистење на големите депонии и изградба на самоодржливи паркови на нивно место, енергетската обнова на училишните објекти и други проекти кои се во завршна фаза.
🚮 Со раководствата на двете здруженија се дискутираше околу наредните чекори и беше договорен заеднички пристап во комуникацијата и едукацијата на граѓаните за подигнување на свеста околу еколошките прашања, како и за третманот на отпадот, за што со Друштвото за управувње и собирање на отпад РЕДИ Рециклажа беше потпишан и Меморандум за соработка.
☑️ Средбата беше заокружена со уверување дека ќе ја задржиме насоката на водење политика на управување на општината која промовира одржливо користење на природните ресурси и заштита на животната средина.

loading...

quy luật bầu cua go88 bắt cầu tài xỉu go88 go88 rút tối đa bao nhiêu tiền

sunwin stevia international inc