ФРЧКОВСКИ РАСКАЖА КАКО СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ УСПЕАЛ ДА ПОБЕДИ ВО КАРПОШ: НИ КАМПАЊА НИ БУТУР, ЗЕМАЛ СПИСОК ОД 350 ЖИТЕЛИ НА КАРПОШ КОИ ИМАЛЕ НЕРЕШЕНИ ПРОБЛЕМИ И ОДЕЛ САМО КАЈ НИВ
ФРЧКОВСКИ РАСКАЖА КАКО СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ УСПЕАЛ ДА ПОБЕДИ ВО КАРПОШ: НИ КАМПАЊА НИ БУТУР, ЗЕМАЛ СПИСОК ОД 350 ЖИТЕЛИ НА КАРПОШ КОИ ИМАЛЕ НЕРЕШЕНИ ПРОБЛЕМИ И ОДЕЛ САМО КАЈ НИВ
ФРЧКОВСКИ: НЕ ЗАМИНАВ АМБАСАДОР ВО ВАШИНГТОН ПОРАДИ ФИЛИП РИКЕР, УШТЕ МИ Е ЛУТ ШТО НАПИШАВ ЗА НЕГО КОЛУМНА ДЕКА ПОВЕЌЕ СЕ ГЛЕДА СО МИЈАЛКОВ ОД ШТО СЕ ГЛЕДА СО ЖЕНА МУ
ФРЧКОВСКИ: НЕ ЗАМИНАВ АМБАСАДОР ВО ВАШИНГТОН ПОРАДИ ФИЛИП РИКЕР, УШТЕ МИ Е ЛУТ ШТО НАПИШАВ ЗА НЕГО КОЛУМНА ДЕКА ПОВЕЌЕ СЕ ГЛЕДА СО МИЈАЛКОВ ОД ШТО СЕ ГЛЕДА СО ЖЕНА МУ
Ковачевски: Нема да дозволиме енергетската криза да удри силно врз џебот на граѓаните
Ковачевски: Нема да дозволиме енергетската криза да удри силно врз џебот на граѓаните
ФРЧКОВСКИ: ПАРТНЕРСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА И САД СЕ РОДИ И ЗАЦВРСТИ ВО 90-ТИТЕ ТАКА ШТО ИМ ГИ ПОНУДИВМЕ СИТЕ НАШИ ШПИОНСКИ КАНАЛИ ЗА ОТКРИВАЊЕ НА ПОЗИЦИИТЕ НА СРБИТЕ ВО БОСНА И КОСОВО
ФРЧКОВСКИ: ПАРТНЕРСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА И САД СЕ РОДИ И ЗАЦВРСТИ ВО 90-ТИТЕ ТАКА ШТО ИМ ГИ ПОНУДИВМЕ СИТЕ НАШИ ШПИОНСКИ КАНАЛИ ЗА ОТКРИВАЊЕ НА ПОЗИЦИИТЕ НА СРБИТЕ ВО БОСНА И КОСОВО
КРЕШНИК БЕКТЕШИ: Минималната плата нема да се зголеми наскоро поради енергетската криза
КРЕШНИК БЕКТЕШИ: Минималната плата нема да се зголеми наскоро поради енергетската криза
Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ да одат на факултет и да научат што е инфлација
Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ да одат на факултет и да научат што е инфлација
ФРЧКО: ПЛАЧЕЊЕТО НА ДИМИТРОВ ШТО НЕ ДОБИ МИНИСТЕРСКА ФОТЕЉА Е ПАТЕТИЧНО И ТАЖНО, ЧОВЕКОТ НЕ ЗНАЕ ДОСТОИНСТВЕНО ДА ПАДНЕ, ЦЕЛ ЖИВОТ ТАТКО МУ И МАЈКА МУ ГО ГУРААТ И ГО МЕСТАТ
ФРЧКО: ПЛАЧЕЊЕТО НА ДИМИТРОВ ШТО НЕ ДОБИ МИНИСТЕРСКА ФОТЕЉА Е ПАТЕТИЧНО И ТАЖНО, ЧОВЕКОТ НЕ ЗНАЕ ДОСТОИНСТВЕНО ДА ПАДНЕ, ЦЕЛ ЖИВОТ ТАТКО МУ И МАЈКА МУ ГО ГУРААТ И ГО МЕСТАТ
ШТО МИСЛЕШЕ, ШТО МИСЛЕШЕ: Сиљановска Давкова жали што влегла во политика, ама си ги лечи маките со пратеничката плата од 1000 евра
ШТО МИСЛЕШЕ, ШТО МИСЛЕШЕ: Сиљановска Давкова жали што влегла во политика, ама си ги лечи маките со пратеничката плата од 1000 евра

Шахпаска – Општина Гази Баба е пример за грижа за најмладите со овозможување на современи услови, особено во Корона пандемија

Градоначалникот на општина Гази Баба Борис Георгиевски денеска заедно со министерката за Труд и социјална политика, Јагода Шахпаска направија увид во градежните работи при реконструкцијата на детската градинка Темјанушка, во Автокоманда.
За министерката Шахпаска, задоволство е да се работи со општина која е пример за обезбедување на капацитети и современи услови во градинките, особено во Корона пандемија.
– Резултатите кои ги постигната локалната самоуправа, градоначалникот заедно со неговиот тим се евидентни но и поддршката од локалната власт исто така. Она што посебно сакам да го истакнам е како општината Гази Баба, односно вработените во детските градинки ја менаџираат состојбата со Корона пандемијата во делот на згрижување на деца, сакам да истакнам дека тука нема позитивни ниту вработени ниту деца, тоа говори дека кога доследно се почитува протоколот на здравствените власи, состојбата може да се чува под контрола и да се обезбеди здравјето како на децата, така и на вработените. Ова е приказна која што треба да биде пример и за останатите општини установи за сместување на деца, изјави Шахпаска.
Според градоначалникот Георгиевски, добрата координација со Министерството за труд и социјална политиката и доброто менаџирање на општината се клучот за успешно обезбедување на 220 сместувачки капаците во градинките за само 2,5 години, како и обезбедување на соодветни услови, соодветни на секое дете.
– Навистина е голем бројот на капитални проекти кои заедно со МТСП ги извршивме и би набројал само неколку кои се најбитни во овој момент. Во детската градинка во Јурумлери “Морковче” и “Калинка” во Железара ги проширивме нивите капаците за 220 деца. Во завршна фаза е градинката во Стајковци која што чини 30 милиони денари, пари на општината, а која се очекува на 15 ноември да заврши внатрешното уредување, опремата од Министерството за труд и социјална политика. Летниот период го искористивме за подготовка на прием од 07 октомври за да можат децата да се чувствуваат безбедно во сите клонови и на овој начин навистина ги променивме условите. Преку 10 милиони денари средства од Владата вложивме во градинката Темјанушка каде што ги заменивме прозорите, комплетно ги уредивме тоалетите, санитариите, а целосно го варосавме објектот. Моментално со 6 милиони денари ја реконструираме кујната во детската градинка во Железара, изјави Георгиевски.
Георгиевски посочи дека не застануваат тука и најави изградба на 2 градинки, во Ќерамидница и Трубарево чии идејни проекти се веќе аплицирани до МТСП, а посочи дека општина Гази Баба ќе биде првата општина која наскоро ќе гради и дневниот центар за деца со посебни потреби во Железара и сензорната соба, проекти кои ќе им овозможат рамноправен третман на децата со посебни потреби.
Претходно, министерката Шахпаска се приклучи во хуманитарната акција “Месец на хуманост – Гази Баба се грижи”.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

dubbed anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

animefreaktv Naruto: Shippuden (Dub)

Record of Ragnarok Episode 5

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

old animefreak AnimeFreak Gintama