Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

Шахпаска во Дневникот на Сител ТВ: Градинките се успешна приказна во справувањето со пандемијата, здравјето на децата е пред се

„Систематскиот пристап, редовните надзори, почитувањето на протоколите од страна на вработените во градинките, и на родителите, но и поради помалата приемчивост на децата со претходните соеви на вирусот, градинките се една од поуспешните приказни во справувањето со пандемијата“, рече министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во интервју за ТВ Сител.

„Градинките беа првите што се отворија во пандемијата. Добро поминавме, добри беа показателите. Имаше големо присуство на децата во градинките, а согласно протоколите, имаше простор за сместување на деца, првично по 21.000, а понатаму протоколот затоа што ризикот се намали, епидемилошката слика во државата тоа го дозволуваше опфатот го проширивме за 25.000. Ние согласно тие протоколи сеуште имаме слободни места за одење на дечињата во градинките. Јас сум оптимист, комплетно очекувам една мирна есен, бидејќи нема причина зошто да не биде така. Најголем дел од вработените во градинките веќе се вакцинирани комплетно со двете дози“, рече Шахпаска.

Шахпаска исткна дека од развојот на епидемијата, мислењето на здравствените власти, пред се на Комисијата за заразни болести, која будно ја следи епидемоклошката, ќе зависат и проценките. Според министерката за труд и социјална политика, здравјето на децата, на вработените и на сите нас како граѓани, е пред се. ​
„Ние сакаме да го продололжиме породилното отсуство, ќе има и јавна дебата за неговото траење за мајките но и воведување на споделеното родителство за татковците“ истакна Шахпаска.

loading...

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at AnimeBee dubbed anime

KissAnime: Over Drive anime episode 26 online free at https://kissanime.mx animes online

Website https://animedao.nl: Watch The Legend of Ancient Soul animedao Episode 24 boruto animedao

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/animefreakws/1243711/

Gfycat: https://gfycat.com/@animefreakws