ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ШЕФОТ НА МАКПЕТРОЛ, ЈОСИФОВСКИ: Во 2022 година во која Макпетрол слави 75 години постоење, очекувам Република Северна Македонија конечно да ги започне претпристапните преговори за членство во Европската Унија

Две илјади дваесет и втора година ќе биде тешка и неизвесна година за стопанството и за граѓаните на Република Северна Македонија. Корона кризата ќе продолжи и во новата година, додека на економски план нè очекува сериозна енергетска криза. Цените на енергенсите ќе бидат високи, инфлацијата ќе се зголеми, а растот на БДП нема да биде доволен за намалување на јавниот долг на државата.

Во 2022 година очекувам Република Северна Македонија конечно да ги започне претпристапните преговори за членство во Европската Унија. Исто така очекувам да се зголеми борбата против сивата економија, корупцијата и криминалот во земјата.

За МАКПЕТРОЛ АД 2022 година е јубилејна година. Компанијата го слави својот 75-ти роденден. Очекувам уште една успешна година на деловен план, изразено преку зголемување на профитот, нови вработувања, зголемени инвестиции и вложувања во зелена енергија.

Нашата беспрекорна грижа за вработените и за задоволството на потрошувачите во однос на нашите горива од врвен квалитет остануваат приоритет и во 2022 година.

На сите граѓани во Република Северна Македонија во 2022 година им посакувам многу здравје и успех на деловен и на приватен план, а на политичките партии, и од власта и од опозицијата, им порачувам да водат многу повеќе грижа за интересите на државата и за желбите на нејзините граѓани во 2022 година. Личните интереси и желбите за брзо и лесно богатење да не им бидат приоритет на политичарите.

ИЗВОР ЕКОНОМИЈА И БИЗНИС МАГАЗИН

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Black Clover (Dub) Episode 164

anime streaming ANIMEFLIX Dragon Ball Super (Dub)

english anime Horimiya (Dub)

Pokémon Journeys: The Series Episode 86

Hunter x Hunter (2011) Episode 139