РУСИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЛЕ: БАРААТ НАТО ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД БУГАРИЈА И РОМАНИЈА, ИТНА СЕДНИЦА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ШПАНИЈА ПОНУДИ ДА ПРАТИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА
РУСИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЛЕ: БАРААТ НАТО ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД БУГАРИЈА И РОМАНИЈА, ИТНА СЕДНИЦА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ШПАНИЈА ПОНУДИ ДА ПРАТИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА

ШЕЌЕРИНСКА: Драги нови студенти на Факултетот за безбедност, ви посакувам незаборавни студентски денови и успех во професијата што ја одбравте. Нашата генерација ја внесе татковината во НАТО и го отвори патот кон ЕУ. Знам дека и вие успешно ќе се справите со новите предизвици што доаѓаат.

„Нашата земја се изјасни дека сака да стане членка на НАТО во време кога најголем дел од овде присутните, сите вие студенти не бевте уште ни родени. Тој сон траеше предолго. Тој долг маратон моравме да го придвижиме до крај затоа што и државата и граѓаните, а особено младите, очекуваа и беа изморени од тие изневерени очекувања. Оваа влада и овој тим одлучи дека мора да се промени статус квото и дека треба да направиме квантен скок напред. И навистина тоа се случи, нашата земја стана членка на НАТО“, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска во обраќањето пред новозапишаните студенти на Факултетот за безбедност на денешното свечено почнување на новата академиска година и свечено одбележување на првиот академиски час.

Шекеринска истакна дека членството во НАТО е едно поглавје кое го крунисавме со успех, но сега отвораме ново. „Знамињата на ЕУ и на НАТО до македонското знаме не покажуваат само зборови, покажуваат дека навистина сме спремни да ја менуваме државата на подобро за да ги заслужиме и за да ги обезбедиме НАТО безбедноста и европскиот просперитет за сите нас“, рече министерката.

Говорејќи за улогата на безбедноста во новото време и можностите што се нудат во новите наставни програми за нејзино изучување, министерката Шекеринска подвлече дека е безбедност, како што рече, и дали ќе може државата да се справи со епидемија како што имаме сега. „Безбедност е и дали ќе може државата успешно да се прилагоди на климатските промени, дали ќе овозможи достапна и квалитетна храна, дали ќе ги заштити своите компјутерски системи, дали ќе нè заштити од постојаните упади и во нашата приватност и во нашите права“, рече министерката.

Пред студентите на Факултетот за безбедност се обратија и деканот Никола Дујовски, проректорот на универзитетот „Климент Охридски“ Марјан Ѓуровски и државниот секретар на МВР, Магдалена Несторовска.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 18

Death Note (Dub) Episode 28

goanime pe GoGoAnime Kiss x Sis (TV)

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10

english anime One-Punch Man