Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

ШЕКЕРИНСКА: ГЕНЕРАЛИТЕ КОИ ДЕНЕСКА ОДАТ ВО ПЕНЗИЈА ГО ПОЧНАА ПРОЦЕСОТ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО, ЈА ЗАВРШУВААТ КАРИЕРАТА СО ПОВИСОКИ ПЕНЗИИ БЛАГОДАРЕНИЕ НА РЕФОРМИТЕ КОИ ГИ СПРОВЕДОВМЕ

Генералите и полковниците кои денеска заминаа во пензија се генерацијата која го започна процесот на членството во НАТО, секојдневно вложуваше во подобра Армија и поефикасен систем на одбрана.

Ја завршуваат својата кариера со постигнати цели – и членство во НАТО и подобар систем за одбрана. Оваа генерација заминува со подобри услови за пензионирање и значително повисоки пензии, токму како резултат на реформите кои ги спроведовме.

Почитувани генерали и полковници, Ви честитам.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime online To Your Eternity

AniWatch DARLING in the FRANXX Episode 18

watch anime free Attack on Titan (Dub)

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 151

ani watch My Hero Academia (Dub)