ОТКАКО ГИ ВИДОА ЗАЕВ, ВЕНКО И ГРУБИ КАКО СЕ ВАКЦИНИРААТ, ГРАЃАНИТЕ СЕ ОХРАБРИЈА, ГУЖВИ НА ПУНКТОВИТЕ: Вчера се вакцинирале 14 илјади граѓани!
ОТКАКО ГИ ВИДОА ЗАЕВ, ВЕНКО И ГРУБИ КАКО СЕ ВАКЦИНИРААТ, ГРАЃАНИТЕ СЕ ОХРАБРИЈА, ГУЖВИ НА ПУНКТОВИТЕ: Вчера се вакцинирале 14 илјади граѓани!
Од 18-ти до 22-ри мај акција за собирање на кабаст отпад во Општина Центар
Од 18-ти до 22-ри мај акција за собирање на кабаст отпад во Општина Центар
(ВИДЕО) ЛУДО ВИДЕО ОД ЕРУСАЛИМ - ДВАЈЦА АФРО АМЕРИКАНЦИ ТУРИСТИ ГИ КОМЕНТИРААТ НАСТАНИТЕ НА НЕБОТО КАДЕ РАКЕТИ ОД ГАЗА ЛЕТААТ КОН ЗАПАДЕН ЕРУСАЛИМ А ИЗРАЕЛСКИ РАКЕТИ ОД СИСТЕМОТ ЖЕЛЕЗЕН ПОКРИВ ГИ ПРЕСРЕТНУВААТ
(ВИДЕО) ЛУДО ВИДЕО ОД ЕРУСАЛИМ - ДВАЈЦА АФРО АМЕРИКАНЦИ ТУРИСТИ ГИ КОМЕНТИРААТ НАСТАНИТЕ НА НЕБОТО КАДЕ РАКЕТИ ОД ГАЗА ЛЕТААТ КОН ЗАПАДЕН ЕРУСАЛИМ А ИЗРАЕЛСКИ РАКЕТИ ОД СИСТЕМОТ ЖЕЛЕЗЕН ПОКРИВ ГИ ПРЕСРЕТНУВААТ
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД НОВИ ИСКУШЕНИЈА - Ќе се проверува имотот на сегашни, но и на поранешни функционери!
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД НОВИ ИСКУШЕНИЈА - Ќе се проверува имотот на сегашни, но и на поранешни функционери!
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
(ВИДЕО) Заев во Европскиот Парламент на средбата со Сасоли: Во Брисел сме за да порачаме дека итно треба да се одблокира европскиот пат, но преговори за македонскиот идентитет не се опција
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
ГАК: Починатата пациентка не беше родилка, злонамерни се шпекулациите за причините за смртта
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
БРАЌАТА ШВЕЃАНИ СЕ БОРАТ ЗА НАС: Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.
СПАСОВСКИ: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа.

Шекеринска: Изборите за претседател на СДСМ се чекор кон уште поголема демократизација на партијата

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска во вечерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ посочи дека внатрепартиските непосредни избори за претседател на СДСМ е сериозен чекор кон уште поголема демократизација на партијата и пример што треба да го следат и другите партии.

„Ова е сосема нов концепт, чекор кон демократизација на партиите, ако го демократизирате врвот на партиите многу полесно е демократискиот процес во државата да функционира. Ние прво направивме чекор за родова еднаквост на листите и потоа мораа да не следат и другите партии. Ова право ние ќе му го дадеме на секој член да избира, а од друга страна е концептот на ВМРО-ДПМНЕ кој не дозволува ниту свикување конгрес и затоа нашата опција ќе победи, и сега и во иднина. Претседателот ќе се избере на непосредни избори, а другите функции ќе се бираат на конгрес. Уверена сум дека после 10 години партиите ќе ги избираат функционерите во партијата, порача Шекеринска.

Заменик претседателката Шекеринска изрази уверување дека ќе има повеќе кандидати за претседател на СДСМ, со што процесот ќе добие на дополнителен квалитет.

„Се надевам дека ќе има противкандидати со што процесот ќе биде поквалитетен. Ако е само еден кандидат, тоа ќе ја намали важноста на процесот. Подобро е да имаме противкандидати, иако може нема да бидат фаворити, затоа што актуелниот претседател победи на локални избори, на парламентарни, на претседателски избори“ заклучи Шекеринска.

loading...

AnimeFreak anime freak attack on titan: Watch DARLING in the FRANXX Episode 23

KissAnime re zero kissanime: Fairy Tail (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/7oRK) Episode 175