Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
(ВИДЕО) ЕРОЛ РИЗАОВ: ГРУЕВСКИ Е ПРВ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОЧНА ДА МИ СЕ ЈАВУВА НА ТЕЛЕФОН ЗА ОБЈАВЕНИ ТЕКСТОВИ И ДА СЕ БУНИ И ДА ПРАВИ ПРИТИСОК
(ВИДЕО) ЕРОЛ РИЗАОВ: ГРУЕВСКИ Е ПРВ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОЧНА ДА МИ СЕ ЈАВУВА НА ТЕЛЕФОН ЗА ОБЈАВЕНИ ТЕКСТОВИ И ДА СЕ БУНИ И ДА ПРАВИ ПРИТИСОК
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”

МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ШЕКЕРИНСКА ЌЕ ГО ТУЖИ ПЕТАР БОГОЈЕСКИ КОЈ РАБОТИ ВО НЕЈЗИНОТО МИНИСТЕРСТВО ОТКАКО ВЕБ ПОРТАЛ РЕГИСТРИРАН НА НЕГОВО ИМЕ ОБЈАВИ ДЕКА ТАА СЕ ОБИДЕЛА ДА ШПИОНИРА ЗА СРБИЈА И РУСИЈА?!?!

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на фб објави дека ќе ги тужи за клевета оние кои стојат зад порталот МКДЕНЕС.МК ако во рок од 48 часа не се извинат.

Порталот МКДЕНЕС.МК денеска објави сторија дека министерката со свој соработник наводно дошла во судир со командата на НАТО и се обидела да купи опрема со која ќе се излевале доверливи информации за тајните служби на Србија и Русија и поради тоа таа била приморана да се повлече од министерството.

На порталот на МАРНЕТ каде стојат јавно податоците за сопствениците на сите македонски портали се гледа дека порталот МКДЕНЕС.МК е регистриран на Петар Богојески и таму стои неговиот мобилен број кој е познат на многу новинари.

Побаравме изјава од Петар Богојески кој за Мактел изјави:

– Лицето Радмила Шеќеринска за заканите кон мене ќе добие кривична пријава за злоупотреба на службена положба и областување, со оглед на фактот што таа ги злоупотреби воената служба за разузнавање и министерството за одбрана за пресметка со политички неистомисленици. Шеќеринска има послаб демократски капацитет и од Гога МВРО, а нејзината паника поради губење на фотељата нема да ја намали со малтретирање на државни службеници во министерството за одбрана. Лицето Шеќеринска ќе биде подложено и на кривична пријава за криминал во МО и соработка со странски непријателскислужби, секако во рамките на дражвните институции, а не преку медиумите. Јас ги охрабрувам сите медиуми да не паѓаат на колена пред насилници како Шеќеринска, да не дозволиме да ни се повтори медиумиски мрак како од времето на груевизмот. Слободата на мислата и убедувањата, особено слободата на медиумите е фактор бр.1 за демократска држава. Рада е готова, демократијата победи! Не и се плашете! Таквите како Гордана или Рада се дното на македонската политичка мисла. Новинари, сите вие од сите медиуми, испревени објавете за сите нејзини криминалии и напријателски акти против Македонија и НАТО!

На нашето прашање – но таа не ве спомена вас ние откривме дека вие сте поврзани со порталот МКДЕНЕС.МК таа воошто не ве споменува во нејзината реакција, Богојески вели:

– Јас немам ништо лично со МКДенес, тој е на располагање на професионалци кои работат со други 4 портали. Тоа што има заостанати лични податоци од минатото, треба да си го корегираат тие кои работат со порталите. Рада многу добро знае дека тужба кон медиуми со цел да бидат замолчени, а вистината за неа да остане далеку од очите на јавноста, зборува за нејзино непознавање на европските директиви, јавните функционери да имаат повисок праг на одговорност и толеранција, за разлика од обичните граѓани, поради природата на нивната работа. Со вакви закани, таа само се става во редот на оние политичари кои се против европските стандарди и вредности, туку политичари од темното минато на грујовизмот. Имам лични закани од Рада за што сакам да говорам јавно! Затоа и изјавата од првиот дел! Јас реагирам на заканите до мене, а не до МКДенес, но сум целосно солидарен со сите медиуми и новинари!

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

stream anime online AnimeDao Tokyo Revengers (Dub)

animes online Tokyo Revengers

anime website DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeDao TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 5

Komi Can’t Communicate Episode 3