15 стипендии од Универзитетот за туризам и менаџмент за младите од општина Чаир
15 стипендии од Универзитетот за туризам и менаџмент за младите од општина Чаир
Три домашни компании искажале интерес за учество на новиот тендер на АЕК за 5Г
Три домашни компании искажале интерес за учество на новиот тендер на АЕК за 5Г
Виена и Чаир ја продлабочуваат соработката
Виена и Чаир ја продлабочуваат соработката
Бугарска делегација предводена од амбасадорот на Бугарија во Скопје Ангел Ангелов положи свежо цвеќе на гробот на полковник Борис Дрангов, учесник во Илинденското Востание
Бугарска делегација предводена од амбасадорот на Бугарија во Скопје Ангел Ангелов положи свежо цвеќе на гробот на полковник Борис Дрангов, учесник во Илинденското Востание
Мухамед Зеќири бара да излезе од Шутка, обвинителството не се согласува
Мухамед Зеќири бара да излезе од Шутка, обвинителството не се согласува
Макрон и Шолц го повикаа Путин да ослободи 2.500 борци од Азовстал
Макрон и Шолц го повикаа Путин да ослободи 2.500 борци од Азовстал
Состанок на ЗЕЛС по обвинувањата дека општини направиле долг за струја од 30 милиони евра
Состанок на ЗЕЛС по обвинувањата дека општини направиле долг за струја од 30 милиони евра
Римскиот аквадукт во опасност, се гради патека за крос мотори, предупредува О2 иницијатива
Римскиот аквадукт во опасност, се гради патека за крос мотори, предупредува О2 иницијатива

Шекеринска: Охрабрувачки е дека можната нова Влада во Бугарија вели оти треба нов пристап, што би бил корисен и за нив и за нас

Охрабрувачки е дека можната нова влада во Бугарија вели оти ни треба нов пристап. Ние ќе го имаме истиот дух на добрососедство, на отвореност и истата желба да најдеме решенија и да тргнеме напред. Ако има и пола од тој дух и на бугарска страна, како што гледаме деновиве, можно е да видиме и пресврт. Дефинитивно нов пристап ќе биде корисен и за нас и за нив, изјави денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска, по завршувањето на финалната конференција на групата за воена интеграција на Република Северна Македонија во НАТО.

Охрабрувачки се, нагласи таа, изјавите дадени во изминатиот период и резултатот од бугарските избори, затоа што, како што рече, Бугарија се доведе во ситуација да не блокира нас и Албанија, но на некој начин да се блокира и себе си.

– Тие зборови делуваат охрабрувачки, се разбира тоа е сепак само најава. Ние го поддржуваме тој апел за нов дух, за нов тип на дијалог во кој ќе се трудиме не да најдеме мана или причина да го блокираме соседот, туку да најдеме што и едните и другите можеме да извлечеме од поголема соработка, рече министерката Шекеринска.

Таа се осврна на коментарот дека од Софија за да стигнете со авион до Скопје треба да одите преку Виена, при што нагласи дека тоа е едно конкретно прашање за кое треба да трошиме многу повеќе енергија, отколку за прашањата кои, подвлече, ни одземаат многу време, речиси цела година од нашата билатерална соработка.

loading...

dubbed anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch anime dub AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AnimeFreak JUJUTSU KAISEN

AnimeFreak My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 19

Death Note (Dub) Episode 32

watch anime dub Horimiya (Dub)