Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

Шекеринска: Опозицијата треба да ја крстиме „ВМРО подоцна“

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска во вечерашното гостување на телевизија Телма коментирајќи го барањето на ВМРО-ДПМНЕ за одложување на пописот, рече дека опозицијата постојано бара одложување на сите процеси.

-Ако ја анализираме опозицијата во последната година, треба да ги крстиме ВМРО подоцна. За секоја иницијатива, нивниот став беше да, ама подогцна. И минатата година Мицкоски бараше избори, па кога тргнавме да ги распишуваме, бараа подоцна. И во Штип бараа изборите да бидат подоцна. Кога ќе речете ајде да донесеме закон кој е важен за целата државата, тие велат ајде подоцна. Ние како Влада покажавме голема флексибилност. Опозицијата само купува време за да се прават проблеми. Тоа е така бидејќи секогаш кога ВМРО-ДПМНЕ гледа дека нешто добро се случува за државата, тие се чувствуваат како да губат, вели Шекеринска.

loading...