Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

ШЕКЕРИНСКА: Северна Македонија со право може да се гордее со достигнувањата во одбраната, и со својата Армија која е сега и НАТО Армија

Крајот на годината е резервиран за реферирање за борбената готовност на Армијата. Четири и пол години посветеност на реформи, опремување, кадровско екипирање и развивање на одбранбена соработка со стратешките партнери а во последата година и девет месеци и со НАТО сојузниците, ја зајакнаа довербата во нашата Армија но и во стручниот кадар во Министерството за одбрана. Северна Македонија со право може да се гордее со достигнувањата во одбраната, и со својата Армија која е сега и НАТО Армија. Благодарност до сите што учествуваа во овој историски процес.

loading...

anime streaming. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime free ANIMEFLIX The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Black Clover Episode 165

anime to watch JUJUTSU KAISEN

anime sites To Your Eternity