Бектеши: Евтината тарифа на струја, од 22 до 7 часот, нема да се менува
Бектеши: Евтината тарифа на струја, од 22 до 7 часот, нема да се менува
(ВИДЕО) Обраќање на премиерот Ковачевски: Успеавме, просечната плата надмина 30.000 денари
(ВИДЕО) Обраќање на премиерот Ковачевски: Успеавме, просечната плата надмина 30.000 денари
(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ВЕРУШЕВСКИ ПОСЕДУВА СНИМКИ ОД СТАНОТ НА ГРУЕВСКИ, МИЈАЛКОВ ГО СНИМАЛ КАКО СЕ РАСПРАВА СО БОРКИЦА
(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ВЕРУШЕВСКИ ПОСЕДУВА СНИМКИ ОД СТАНОТ НА ГРУЕВСКИ, МИЈАЛКОВ ГО СНИМАЛ КАКО СЕ РАСПРАВА СО БОРКИЦА
Врачени договори за неповратен грант од 10.000 евра на 59 мали семејни винарии
Врачени договори за неповратен грант од 10.000 евра на 59 мали семејни винарии
БРАВО, ДЕЦАТА СЕ НАЈВАЖНИ А НЕ СПОМЕНИЦИТЕ - Устамитовa: За пет години изградивме 69 градинки, платите во детската заштита растат постојано
БРАВО, ДЕЦАТА СЕ НАЈВАЖНИ А НЕ СПОМЕНИЦИТЕ - Устамитовa: За пет години изградивме 69 градинки, платите во детската заштита растат постојано
Богоев: СДСМ покажа дека има план како да им помогне на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ како да им одмогне
Богоев: СДСМ покажа дека има план како да им помогне на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ како да им одмогне
МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ ЈА КРЕНАА И СЗО НА НОЗЕ: Итен состанок, повод-новата епидемија
МАЈМУНСКИТЕ СИПАНИЦИ ЈА КРЕНАА И СЗО НА НОЗЕ: Итен состанок, повод-новата епидемија
НАЦИОНАЛИСТИТЕ ГО САРДИСАА БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР - Ковачев: Кирил Петков се однесува како Понтиј Пилат од Fokus 22.05.2022 10:11
НАЦИОНАЛИСТИТЕ ГО САРДИСАА БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР - Ковачев: Кирил Петков се однесува како Понтиј Пилат од Fokus 22.05.2022 10:11

ШЕЌЕРИНСКА: Словенија испраќа 16 противпoжарни возила и 46 пожарникари

По вчерашниот телефонски разговор меѓу министерката за одбрана Радмила Шекеринска и нејзиниот словенечки колега Матеј Тонин, се реализира ветувањето за помош при справувањето со пожарите во Северна Македонија.

Словенија испраќа 16 противпижарни возила и 46 пожарникари да помогнат во гасењето на пожарите низ земјава.

„Се надевам дека ќе ги скротите огновите што е можно поскоро“, и напиша министерот Тонин на министерката Шекеринска, информирајќи ја за брзата реакција на сојузничката земја.

Помошта од Словенија во луѓе и возила се очекува да пристигне најдоцна утре.

Вчера министерката се заблагодари за помошта од соседните држави и НАТО сојузниците и рече дека Северна Македонија може да смета на своите пријатели во неволја.

„Навистина ми е драго што колегата Тонин многу брзо реагираше позитивно, и по првичните најави за помош кои што дојдоа од Србија и Бугарија, имаме ист одговор и од страна на Словенија. Тоа покажува голема солидарност од страна на нашите сојузници и од соседите”, рече министерката Шекеринска.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Boruto: Naruto Next Generations Episode 227

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime

gogoanimeio GoGoAnime Attack on Titan Season 3 (Dub)

GoGoAnime Black Clover Episode 162

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba