ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
БРАВО - ОПШТИНА АЕРОДРОМ НАПРАВИ СТАНИЦА КАДЕ СЕКОЈ ДЕН МОЖЕ ДА СЕ ФРЛА СТАР МЕБЕЛ И ДОТРАЕНА БЕЛА ТЕХНИКА
БРАВО - ОПШТИНА АЕРОДРОМ НАПРАВИ СТАНИЦА КАДЕ СЕКОЈ ДЕН МОЖЕ ДА СЕ ФРЛА СТАР МЕБЕЛ И ДОТРАЕНА БЕЛА ТЕХНИКА
(ВИДЕО) Вицепремиерот Битиќи се фати за чук и мистрија на настан на Habitat for Humanity – Максимално сме посветени на создавање на солидарно, правично и општество за сите граѓани
(ВИДЕО) Вицепремиерот Битиќи се фати за чук и мистрија на настан на Habitat for Humanity – Максимално сме посветени на создавање на солидарно, правично и општество за сите граѓани
ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: ВРЕМЕ Е ДА БАРАМЕ ДРУГИ ПАТЕКИ И ДРУГИ АРАНЖМАНИ НА ПАТОТ КОН БРИСЕЛ!
ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: ВРЕМЕ Е ДА БАРАМЕ ДРУГИ ПАТЕКИ И ДРУГИ АРАНЖМАНИ НА ПАТОТ КОН БРИСЕЛ!

Шекеринска: Воени пилоти од 10 членки на НАТО ќе тренираат во Македонија

Радмила Шекеринска, министерката за одбрана, објави дека воени пилоти од 10 земји членки на НАТО, вклучувајќи ја и Македонија, ќе се обучуваат во нашиот тренинг-центар за хеликоптери, откако претходно била воспоставена ваква мрежа на соработка.

-Десет НАТО сојузници меѓу кои и Северна Македонија стартуваат нова ера во обуката на воени пилоти. Воспоставуваме мрежа на европски тренинг центри за пилоти на борбени авиони, хеликоптери и дронови. Нашиот центар во Скопје ќе врши основна и напредна обука на пилоти на хеликоптер, вели таа.

Министрите за одбрана на НАТО земјите во овој проект Северна Македонија, Белгија, Турција, Црна Гора, Грција, Чешка, Унгарија, Италија, Романија и Шпанија, имавме симултано потпишување на Меморандумот за разбирање, објави Шекеринска.

Оваа прва од ваков вид иницијатива ќе вклучува постепено градење мрежа на европски кампуси за обука што опфаќаат различни аспекти и видови на обука за воени летала. Тие ќе им овозможат на сојузниците пристап до поширок спектар на можности за обука над она што повеќето сојузници би можеле да го одржат самостојно и со мал дел од трошоците. Кампусите на NFTE ќе им овозможат на екипажот врвни обуки, вклучително и употреба на технологија за виртуелна реалност и симулација.

loading...

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. 009 Re:Cyborg (Dub) (https://animefreak.ws/m/xZBG) Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Watch Megazone 23 Episode 4

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Destiny Child (https://animebee.to/m/mbr3) Episode Full

KissAnime Sites Google: https://sites.google.com/view/kissanimemx/