Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

ШИЛЕГОВ: ДО 2024-ТА СКОПЈЕ ЌЕ ЈА ДОБИЕ НАЈГОЛЕМАТА ПЕШАЧКА ЗОНА ВО ЕВРОПА БЛАГОДАРЕНИЕ НА БРТ СИСТЕМОТ

На вечерашното интервју на ТВ24 со Младен Чадиковски, градоначалникот Шилегов објасни како БРТ и планот за најголема пешака зона во Европа се надополнуваат еден со друг.

„За мене стандард за Скопје е кејот 13-ти ноември. Кој што беше, условно кажано панаѓурски, стана едно прекрасно шеталиште со слободен простор и изглед и квалитет и скопјани ја имаат можноста да уживаат во него. Тоа е нешто што сакаме да го мултиплицираме во најголемата пешачка зона. Кога ќе ги затвориме главните сообраќајни коридори од големиот ринг, вие ќе ја имате најголемата пешачка зона во Европа од Градска Болница до Палома Бјанка и од Стара Железничка до Бит Пазар.“

Единствените возила кои ќе можат да поминуваат низ оваа пешачка зона се возилата на БРТ и техничкиот сообраќај и додаде: „Зборуваме дека од Ново Лисиче до Ѓорче ќе идете за 35 минути со 23 станици, ќе знаете дека имате возила на секои три и пол минути, тоа ќе ви овозможи да си го испланирате времето што ви е потребно да стасате, тоа ќе дестимулира возење на автомобили, тоа ќе значи брз и евтин превоз, картата купена во кој било автобус ви важи во БРТ и обратно, тоа значи дека за 30 денари ќе можете да стигнете од едниот до другиот крај на градот.“

loading...

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animedao.nl: Watch Yu-Gi-Oh! Capsule Monsters (Dub) animedao Episode 12 seven deadly sins animedao

AnimeFLV: Chidori RSC (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflv.uk stream anime online

Website https://4anime.biz: Watch B-Daman Crossfire (Dub) 4anime Episode 26 watch animes