АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ

ВМРО-ДПМНЕ не може да ги разбере живите уметници и живата култура и затоа единствен нивен проект од културата беше Скопје 2014, а единствениот нов фестивал во Скопје во нивно време беше Сахара Мировниот Фестивал на Субрата Рој. Бесмислено е ВМРО-ДПМНЕ да ги критикува живите уметници во Скопје, кога помина 12 години градејќи споменици на војсководци и политичари од минатото, како и прелетувајќи ги со стиропор и барок зградите од модернизмот во Скопје.

Шилегов и Град Скопје се пример за квалитетни културни политики во време на пандемија. Градот Скопје и неговите културни институции работеа во текот на целата пандемија, под посебни протоколи, сите настани и фестивали се одржаа со уште поквалитетна програма од онаа пред пандемијата. Град Скопје го спроведе проектот „Култура во Време на Корона“ со којшто на повеќе од 200 невработени уметници во Скопје им се овозможија настапи сред карантин со солидарен, социјален и фиксен хонорар за нивниот ангажман. Овие настани се одржуваа на повеќе од 30 локации во сите скопски општини без исклучок и Данела Арсовска и Христијан Мицкоски со сигурност уживаа во нивните настапи.

loading...

GoGoAnime: Upotte!! (Dub) anime episode 10 online free at https://gogoanime.be gogoanime official site

Website https://animetv.cc: Watch Null & Peta animetv Episode 12 animetv jp

AniWatch: Pilot Candidate anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch anime free

Website https://wcostream.cc: Watch Blazing Teens 5 (Dub) wcostream Episode 30 anime stream

Kurokan Episode 33