ТРИ ПРИЧИНИ ЗОШТО НЕБАЊАТИТЕ ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ФРЧКОВСКИ, ДУРИ ПОВЕЌЕ И ОД ЗАЕВ, ШТО Е НЕВЕРОЈАТЕН ФЕНОМЕН?!?!
ТРИ ПРИЧИНИ ЗОШТО НЕБАЊАТИТЕ ТОЛКУ МНОГУ ГО МРАЗАТ ФРЧКОВСКИ, ДУРИ ПОВЕЌЕ И ОД ЗАЕВ, ШТО Е НЕВЕРОЈАТЕН ФЕНОМЕН?!?!
МАКЕДОНСКАТА НОВИНАРСКА ЛЕГЕНДА ЧОМОВСКИ ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА КРСТЕ ПЕТКОВ МИСИРКОВ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО
МАКЕДОНСКАТА НОВИНАРСКА ЛЕГЕНДА ЧОМОВСКИ ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА КРСТЕ ПЕТКОВ МИСИРКОВ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО
НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА: Касами од Беса најавува дека придобиле најмалку двајца опозициски пратеници
НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА: Касами од Беса најавува дека придобиле најмалку двајца опозициски пратеници
НАУМОВСКИ: На Светскиот ден на енергетската ефикасност, ја посетив градинката Росица во Хром, чијшто објект е дел од проектот: 🟩поставување на фотонапонски панели и хибридни сончеви колектори како замена за производство на електрична енергија и топла вода
НАУМОВСКИ: На Светскиот ден на енергетската ефикасност, ја посетив градинката Росица во Хром, чијшто објект е дел од проектот: 🟩поставување на фотонапонски панели и хибридни сончеви колектори како замена за производство на електрична енергија и топла вода
АНАСТАСОВ: Општина Пробиштип во соработка со Јавното комунално претпријатие "Никола Карев" започна со акција за чистење на диви депонии, јавни површини на крајпатните појаси, речни корита и други места каде што има несоодветно одлагање на отпад
АНАСТАСОВ: Општина Пробиштип во соработка со Јавното комунално претпријатие "Никола Карев" започна со акција за чистење на диви депонии, јавни површини на крајпатните појаси, речни корита и други места каде што има несоодветно одлагање на отпад
(ВИДЕО) ЦАЦИ ГО МАСАКРИРАШЕ МУЦУНСКИ: ЗОШТО СО МЕСЕЦИ ЈА ЛАЖЕВТЕ ЈАВНОСТА ДЕКА ИМАТЕ МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕ?!
(ВИДЕО) ЦАЦИ ГО МАСАКРИРАШЕ МУЦУНСКИ: ЗОШТО СО МЕСЕЦИ ЈА ЛАЖЕВТЕ ЈАВНОСТА ДЕКА ИМАТЕ МНОЗИНСТВО ВО СОБРАНИЕ?!
ШОКАНТЕН ТВ НАСТАП НА ПРАТЕНИЧКАТА НА ВМРО ДПМНЕ ОД СТРУМИЦА, ЕЛИ ПАНОВА: ВМРО ДПМНЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ПОНИШТУВАЊЕ НА СЛУЧАИТЕ НА СЈО И СО ТОА ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД ЗАТВОР НА МИЈАЛКОВ, ЈАНКУЛОВСКА, ГРУЕВСКИ?!?!
ШОКАНТЕН ТВ НАСТАП НА ПРАТЕНИЧКАТА НА ВМРО ДПМНЕ ОД СТРУМИЦА, ЕЛИ ПАНОВА: ВМРО ДПМНЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВА ОД ПОНИШТУВАЊЕ НА СЛУЧАИТЕ НА СЈО И СО ТОА ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД ЗАТВОР НА МИЈАЛКОВ, ЈАНКУЛОВСКА, ГРУЕВСКИ?!?!
ХАХА, КУРТОНИТЕ ВО ПАНИКА, ДОЗНАЛЕ ДЕКА ФРЧКОВСКИ ЌЕ БИДЕ УСТАВЕН СУДИЈА: ТОЈ НЕМА ОБРАЗОВАНИЕ НА ТЕМА УСТАВНО ПРАВО, А ЗАБОРАВААТ ДЕКА ТОЈ Е АВТОР НА УСТАВОТ?!?!
ХАХА, КУРТОНИТЕ ВО ПАНИКА, ДОЗНАЛЕ ДЕКА ФРЧКОВСКИ ЌЕ БИДЕ УСТАВЕН СУДИЈА: ТОЈ НЕМА ОБРАЗОВАНИЕ НА ТЕМА УСТАВНО ПРАВО, А ЗАБОРАВААТ ДЕКА ТОЈ Е АВТОР НА УСТАВОТ?!?!

Шилегов: Градот мора да има добра инфраструктура, градежната сезона ќе потрае уште 10-15 дена

Идејата на целата реконструкција на улиците што трае и ја гледате е дека градот мора да има добра инфраструктура. Не постои начин како да реконструирате улица без да се наруши секојдневното движење. Суштината е да бидете брзи како што сме, изјави градоначалникот на Скопје Петре Шилегов.

Тој посочи дека се работи и навечер и дека сме при крајот на градежната сезона, што ќе потрае уште 10-15 дена.

– Откако ќе поминат нервозите и гужвите, ќе остане добрата инфраструктура во следните 20 години, изјави денеска Шилегов, одговарајќи на новинарски прашања на отворањето на првата велосипедска патека на Водно.

Прашан зошто не се искористи периодот на карантин, за реконструција на улиците во градот, Шилегов, рече дека и во периодот на карантиниот сериозно добро работеле.

– Тогаш работевме четири булевари. Тогаш ја правевме Пластичарка, булеварот АСНОМ и реновиравме некои од градските улици. Потоа ни се испречи изборниот период и не можевме да влеземе во тие постапки, зошто ќе беше протолкувано како влијание на изборите, изјави Шилегов.

Пристапот во последните три години, посочи тој, е сериозно поинаков од порано.

– Денеска е четврти ден, улицата „11 Октомври“ веќе првата половина се асфалтира, што порано не се случувало. Не постои начин како да реконструирате улица без да се наруши секојдневното движење. Суштината е да бидете брзи како што сме. Булеварот на влезот на Скопје, за дваесетина дена, во среда негде ќе биде целосно пуштен. Дистанца долга 5,3 километри, што досега не се случило, изјави Шилегов.

loading...

Hundred (Dub) (https://animeplanet.cc/m/Xenm) Episode 12 at website https://animeplanet.cc given anime planet

Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 1-2 Fansub (https://funimationfree.com/m/meed/ep-1) at Funimation funimation english dub