ПЕНДАРОВСКИ: МИЦКОВСКИ ДА НЕ ЈА МАНИПУЛИРА ЈАВНОСТА, ФАКТОТ ШТО НЕМАВМЕ ЗАЕДНИЧКО СООПШТЕНИЕ И ЗАЕДНИЧКИ ПРЕС ПО СРЕДБАТА ЗНАЧИ ДЕКА ЗА НИШТО НЕ СМЕ СЕ СОГЛАСИЛЕ!
ПЕНДАРОВСКИ: МИЦКОВСКИ ДА НЕ ЈА МАНИПУЛИРА ЈАВНОСТА, ФАКТОТ ШТО НЕМАВМЕ ЗАЕДНИЧКО СООПШТЕНИЕ И ЗАЕДНИЧКИ ПРЕС ПО СРЕДБАТА ЗНАЧИ ДЕКА ЗА НИШТО НЕ СМЕ СЕ СОГЛАСИЛЕ!
Ексклузивно: Нови докази за 27 април ама за нови обвиненија!
Ексклузивно: Нови докази за 27 април ама за нови обвиненија!
(ВИДЕО) БРАВО: Првата доза на кинеската вакцина „Синофарм“ денеска ја прими и градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев
(ВИДЕО) БРАВО: Првата доза на кинеската вакцина „Синофарм“ денеска ја прими и градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев
ВО РИМ ПОСТАВЕНА АВТОМАТ МАШИНА КОЈА ЗА 3 МИНУТИ ПРАВИ ПИЦИ, РЕАКЦИИТЕ СЕ ИЗМЕШАНИ
ВО РИМ ПОСТАВЕНА АВТОМАТ МАШИНА КОЈА ЗА 3 МИНУТИ ПРАВИ ПИЦИ, РЕАКЦИИТЕ СЕ ИЗМЕШАНИ
(ВИДЕО) Заев на доделувањето на грантови од програмата „Рурална жена": Работиме за подобрување на економската и социјална положба на земјоделките, важно е да се користат мерките од ИПАРД програмата со цел осовременување на земјоделското производство
(ВИДЕО) Заев на доделувањето на грантови од програмата „Рурална жена": Работиме за подобрување на економската и социјална положба на земјоделките, важно е да се користат мерките од ИПАРД програмата со цел осовременување на земјоделското производство
АМБАСАДОРКАТА ХОЛШТАЈН: ГЕРМАНИЈА НЕМА ДА ПОДДРЖИ ПРЕГОВОРИ САМО ЗА АЛБАНИЈА, БЕЗ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
АМБАСАДОРКАТА ХОЛШТАЈН: ГЕРМАНИЈА НЕМА ДА ПОДДРЖИ ПРЕГОВОРИ САМО ЗА АЛБАНИЈА, БЕЗ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
БРАВО - Бочварски: До крајот на мај верувам дека ќе ја пуштиме првата делница од експресен пат Штип-Радовиш
БРАВО - Бочварски: До крајот на мај верувам дека ќе ја пуштиме првата делница од експресен пат Штип-Радовиш
БРАВО - Шекеринска: После 25 години специјалните армиски сили добиваат нова и современа алпинистичка опрема
БРАВО - Шекеринска: После 25 години специјалните армиски сили добиваат нова и современа алпинистичка опрема

Шилегов ќе ги руши летните тераси кои го запоседнаа целиот кеј покрај Вардар

Град Скопје од наредниот месец ќе почне со градежни работи за целосна реконструкција на Кејот 13 Ноември, со што како што вели градоначалникот Петре Шилегов ќе се реши хаосот и безредието кое владее на овој дел од центарот на градот, пренесува СДК.

Според проектот ќе се врши партерно уредување на кејот, на потегот од хотелот „Холидеј ин“ до зградата на „Телеком“. Предвидено е отстранување на старите и оштетени плочки, клупите, корпите за отпадоци, канделабрите, како и крајните жардиниерите кои се еден вид ограда. Треба да се отстрани и киоскот кој беше поставен на кејот во времето на претходната власт на ВМРО-ДПМНЕ за продажба на сувенири, но никогаш не проработи. Исто така ќе се изврши демонтажа односно уривање на постоечките летни тераси на кафулињата кои се распослани по речиси целата ширина на кејот и повеќе наликуваат на објекти отколку на летни тераси.

loading...

4Anime my hero academia 4anime: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 3 (https://4anime.biz/m/6LzY/ep-3)

WCOStream we bare bears wcostream: Fire Force Season 2 (https://wcostream.cc/m/Dx80) Episode 24