Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
(ВИДЕО) Ковачевски: Ги унапредуваме работничките права, секој има право на одмор и неделата да ја помине со семејството
(ВИДЕО) Ковачевски: Ги унапредуваме работничките права, секој има право на одмор и неделата да ја помине со семејството

Шилегов ќе го буши тунелот под Кале пред локалните избори

Засега ништо од тунелот под скопско Кале. Град Скопје го раскина договорот за проектирање со турската фирма „Мега инженеринг консалтинг АД“, со објаснување дека Турците не ги испочитувале роковите за изработка на проектот.

Да се потсетиме. Градоначалникот Петре Шилегов вети дека до 2022 година ќе се изгради уште еден мост преку реката Вардар и тунел под скопското Кале, со што градот ќе има алтернатива за побрзо движење и поврзување на булеварот Свети Климент Охридски со булеварите Никола Карев и Македонско-косовска бригада.

Град Скопје на 12 јуни лани склучи договор со турската фирма, која заедно со Завод за испитување на материјали и развој на нови технологии од Скопје, за шест месеци требаше да ја проектира сообраќајницата, мостот преку Вардар и тунелите под Кале. Рокот беше продолжен за шест месеци, но ниту тој рок не е испочитуван, па договорот е раскинат.

Градоначалникот Петре Шилегов вели дека не се откажува од овој капитален проект и најавува нов тендер за проектант. Тој верува дека до крајот на својот мандат ќе ја почне реализацијата на проектот, а тоа значи дека свеченото бушење би почнало пред следните локални избори.

Во меѓувреме, Шилегов веројатно ќе се занимава со крпење и бојадисување улици, со реконструирање тротоари, со поставување столбчиња и жардињери и со слична „козметика“, со која ќе ја крева популарноста во рамките на кампањата „Едно поинакво Скопје“.

loading...

anime stream. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

The Rising of the Shield Hero (Dub)

anime freaks website Komi Can’t Communicate

AnimeFreak Tokyo Revengers (Dub)

animefreaks website The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO