Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

ШИЛЕГОВ КОНТРА МИЦКОСКИ ОД ГАЗИ БАБА: ВМРО-ДПМНЕ Е ИЛУЗИЈА, ИЛУЗИЈА Е И „НЕЗАВИСНАТА“ АРСОВСКА

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов во своето обраќање на митингот во Гази Баба му реплицираше на Мицкоски кој го нарече Худини: „Го слушам Мицкоски пред некој ден, вели, Петре бил Худини – магионичар, или илузионист. Илузија е, драги пријатели, кога ве убедува некој дека нешто има, а сите знаете дека го нема. Е, тоа е ДПМНЕ. Кога сите знаевме дека нема ништо од нив, они не убедуваа дека создаваат добро за оваа држава.“

Петре Шилегов ја нарече „илузија“ таканаречена независна кандидатка спонзорирана од ВМРО-ДПМНЕ: „Како поинаку да ја наречам, освен илузија, нивната таканаречена независна кандидатка за градоначалник на Скопје. Сите знаеме дека не е независна, и дека е спонзорирана од ДПМНЕ, ама они ни прават илузија дека е независна“.

Потоа, Шилегов им порача на Христијан Мицкоски и Данела Арсовска дека ќе ја дознаат вистината на 17-ти октомври: „Е, ќе ја добиете вистината на 17-ти октомври, и двајцата заедно ќе си заминете кај вашиот политички татко во Будимпешта, е тоа ќе биде вистина, нема да биде илузија“.

loading...

Kinnikuman Nisei: Second Generations (https://gogoanime.be/m/pOna) Episode Full

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix netflix

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animefreak.ws: Watch Pokémon: Diamond and Pearl (Dub) animefreak Episode 189 my hero academia animefreak