Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

ШИЛЕГОВ НА МААЛСКА СРЕДБА: КИСЕЛА ВОДА СЕ РАЗВИВА ЗАЕДНО СО СКОПЈЕ, СО ГРАЃАНИТЕ ЈА ПОДГОТВИВМЕ НАЈДОБРАТА ПОНУДА ЗА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, придружуван од градоначалникот на општина Кисела Вода, Филип Темелковски вечерва беше на маалска средба со граѓаните на Кисела Вода.

Осврнувајќи се на досегашниот период, Шилегов наведе дека и во Кисела Вода и во другите скопски општини се инвестира во важни капитални проекти.

– Изминативе 4 години целосно ги реконструиравме улиците Антон Попов, Бихачка, Црниче Востаничка и Жарко Зрењанин. Изградивме кружен тек на раскрсницата на бул. Србија со ул. Христо Татарчев. Во завршна фаза влезе изградбата на ул. Есенинова, а започнавме и со изградба на бул. Борис Трајковски од Пинтија до Драчево, истакна Шилегов.

– Само во Кисела Вода успеавме на местата на некогашните диви депонии да подигнеме над 22.000 метри квадратни нови паркови површини каде се засадени над 1000 садници. Ги реконструиравме средните градски училишта Браќа Миладиновци и Васил Антевски Дрен, а обезбедивме и прочистувачи за воздух во секоја училница, додаде Шилегов.

Шилегов потенцираше дека дека СДСМ како и на секои избори па така и на претстојните ќе понуди најдобра кадровска и програмска понуда и тоа ќе биде препознаено од граѓаните.

– СДСМ постојано е со граѓаните и меѓу граѓаните, каде што е нашето место, презентираме што е сработено, но исто така и ги слушаме сугестиите на граѓаните за што може дополнително да се направи во наредниот период. СДСМ е најдобриот избор на граѓаните. Најдобриот затоа што сите општини се развиваат рамномерно, затоа што СДСМ има визија и концепт, затоа што реализирани се над 63 отсто од проектите кои СДСМ ги вети во изборните програми, посочи Шилегов.

СДСМ ги интензивира активностите на терен за да биде уште поблиску до граѓаните, за заедно со граѓаните создаде понуда која ќе биде најдобра за секоја општина за секој град.

loading...

AnimeKisa: One: Kagayaku Kisetsu e anime episode 4 online free at https://animekisa.in animes online

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

KissAnime: Gensei Shugoshin P-hyoro Ikka OVA anime episode 3 online free at https://kissanime.mx watch anime free

AniWatch: Real Girl (Dub) anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

Sketchfab: https://sketchfab.com/gogoanimebe

Onlineboxing: http://onlineboxing.net/jforum/user/editDone/110745.page