КАКВА ГНИДА ОД ЧОВЕК - ОСВЕН ШТО БРУИ СО НАЦИОНАЛИЗАМ, АПАСИЕВ ГИ НАВРЕДУВА И ДЕБЕЛИТЕ ЛУЃЕ
КАКВА ГНИДА ОД ЧОВЕК - ОСВЕН ШТО БРУИ СО НАЦИОНАЛИЗАМ, АПАСИЕВ ГИ НАВРЕДУВА И ДЕБЕЛИТЕ ЛУЃЕ
(ВИДЕО) Филипче: Младите да се вакцинираат, да го поддржат процесот на масовна имунизација и да му помогнат на здравствениот систем
(ВИДЕО) Филипче: Младите да се вакцинираат, да го поддржат процесот на масовна имунизација и да му помогнат на здравствениот систем
Бектеши: Се заоструваат условите за работа на концесионерите, новиот доработен Закон за минерални суровини обезбедува подобар квалитет на животот на граѓаните и заштита на животната средина
Бектеши: Се заоструваат условите за работа на концесионерите, новиот доработен Закон за минерални суровини обезбедува подобар квалитет на животот на граѓаните и заштита на животната средина
КОЈА ИРОНИЈА - ГРУЈО ЦЕЛ ЖИВОТ ДЕМЕК НОСЕШЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МАКЕДОНИЈА, НО СО УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА ОТВОРИ ФИРМА ВО УНГАРИЈА
КОЈА ИРОНИЈА - ГРУЈО ЦЕЛ ЖИВОТ ДЕМЕК НОСЕШЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МАКЕДОНИЈА, НО СО УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА ОТВОРИ ФИРМА ВО УНГАРИЈА
КАМЧЕВ СЕ ЖАЛИ НА СИЛНА ГЛАВОБОЛКА НО ОДБИВА ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, АДВОКАТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ЛЕК ЗА ГЛАВОБОЛКАТА Е ДА ГО ПУШТАТ ДА ИЗБЕГА КАКО ГРУЕВСКИ, САМО ТАКА ЌЕ ОЗДРАВЕЛ
КАМЧЕВ СЕ ЖАЛИ НА СИЛНА ГЛАВОБОЛКА НО ОДБИВА ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, АДВОКАТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ЛЕК ЗА ГЛАВОБОЛКАТА Е ДА ГО ПУШТАТ ДА ИЗБЕГА КАКО ГРУЕВСКИ, САМО ТАКА ЌЕ ОЗДРАВЕЛ
Филипче: За конкретни мерки ќе разговараме подетално во август, имаме меѓу највисоките стапки на вакцинација во регионот
Филипче: За конкретни мерки ќе разговараме подетално во август, имаме меѓу највисоките стапки на вакцинација во регионот
ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ
ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ
ЈОВАНОСКИ: Градежните активности за изградба и реконструкција на патната инфраструктура во општина Прилеп, продолжуваат со несмален интензитет
ЈОВАНОСКИ: Градежните активности за изградба и реконструкција на патната инфраструктура во општина Прилеп, продолжуваат со несмален интензитет

ШИЛЕГОВ ОД СКОПЈЕ НАПРАВИ ПРЕКРАСЕН ЕВРОПСКИ ГРАД – НОВ ГРАДСКИ ДРВОРЕД: РАЗЗЕЛЕНИ БУЛЕВАРОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ KAJ МРТВ

Со засадување на дрворед од 58 висококвалитетни садници покрај булеварот Гоце Делчев денеска градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, симболично ја почнаа пролетната сезона на садење за оваа година.

– Висококвалитетни дрва го формираат новиот дрворед на булеварот Гоце Делчев каде што во изминатиов период го обновивме нискостеблестото зеленило не само во средишната жардинјера, туку и страничното на површина од над 9.100 квадратни метри. Вие знаете дека во изминатиот период сериозно работевме на подобрување на квалитетот на зеленилото во градот, само високостеблести дрвја во периодов имаме засадено околу 18 илјади. Во изминативе три години обновивме над 260 квадратни метри зеленило, и минатата година го срушивме рекордот со изградба на преку 100. 000 квадратни метри на нови и обновени зелени површини. Во исто време паралелно на повеќе локации низ нашиот град се врши обновување на постојното зеленило, а се формира зеленило и на новите четири булевари – рече Шилегов.

Тој додаде дека на општо задоволство Скопје чекор по чекор се претвора во зелена престолнина каква што скопјани заслужуваат, односно со високи европски стандарди на уредување на зеленилото коешто е под ингеренции на Градот.

На овој зелен коридор, од двете страни на коловозот и во средишното зеленило на булеварот Гоце Делчев, годинава ќе се засадат вкупно 571 садници, од кои зимзелени се 75, листопадни 28, а 468 садници грмушки. Изминатата 2020 година на овој потег се засадени вкупно 1013 садници, односно 150 зимзелени, 28 листопадни, и 835 садници грмушки и перени.

loading...

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Watch Slayers Movie 3 Episode Full

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. Suikoden Demon Century (Dub) Episode Full

https://animedao.nl animedao one piece. Watch Senki Zesshou Symphogear G: Senki Zesshou Shinai Symphogear Episode 2