ЗА ДА СЕ ДЕПАРТИЗИРА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ТРЕБА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ДА СЕ ЗАЕДНО ВО ВЛАДАТА, ВЕЛИ ЗАЕВ
ЗА ДА СЕ ДЕПАРТИЗИРА АДМИНИСТРАЦИЈАТА ТРЕБА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ДА СЕ ЗАЕДНО ВО ВЛАДАТА, ВЕЛИ ЗАЕВ
БРАВО - Спасовски: Ќе формираме посебна единица за борба против родово насилство
БРАВО - Спасовски: Ќе формираме посебна единица за борба против родово насилство
БРАВО ВЕНКО, БРАВО ЗА БРАЌАТА РУСИ - Првата пратка „Спутник В“ стигна во нашата земја
БРАВО ВЕНКО, БРАВО ЗА БРАЌАТА РУСИ - Првата пратка „Спутник В“ стигна во нашата земја
(ВИДЕО) БРАВО МВР: Камион полн со марихуана е запленет на „Богородица“
(ВИДЕО) БРАВО МВР: Камион полн со марихуана е запленет на „Богородица“
ФИЛИПЧЕ: Jа повикувам опозицијата да ги повлече 2000 амандмани со кои намерно ја блокира изградбата на новиот Клинички центар
ФИЛИПЧЕ: Jа повикувам опозицијата да ги повлече 2000 амандмани со кои намерно ја блокира изградбата на новиот Клинички центар
ДЕМАНТ ОД БРАНКО ГЕРОСКИ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ.МК
ДЕМАНТ ОД БРАНКО ГЕРОСКИ И ИЗВИНУВАЊЕ ОД МАКТЕЛ.МК
ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ

Шилегов: Подготвени сме да им помогнеме на жителите на Измир

Ако има потреба, Градот Скопје е подготвен да им помогне на жителите на Измир, порача скопскиот градоначалник Петре Шилегов по силниот земјотрес во кој загинаа најмалку четири лица, а стотици се повредени.

„Само што ја добивме веста дека градот Измир, Република Турција и неколку грчки острови се погодени од силен земјотрес. Скопје и скопјани длабоко сочувствуваат со сите луѓе погодени од оваа природна непогода. Скопје, како град на солидарноста, е подготвен да им помогне на жителите на градот Измир и на сите населени места да ги ублажат последиците од катастрофата, доколку има потреба од тоа“,

напиша Шилегов на Фејсбук.

Земјотресот со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала, кој се случи во отворени води во Егејско Море, кај местото Сеферхисар во Измир, разурна најмалку 20 згради.

Во тек е спасувачка акција на луѓето што се заглавени под урнатините.

Потресот се почувствувал и во Грција, а особено е погоден островот Самос.

loading...

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/gJR6) Episode 13 at KissAnime darling in the franxx kissanime

Yashahime: Princess Half-Demon (Dub) Episode 9 at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball super