Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри од СДСМ
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот

Шилегов: Стационарот „Лајка“ започнува со работа в среда, освен ако некој не е позитивен на Ковид-19

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, денеска најави дека стадионарот за улични кучиња „Лајка“ ќе биде отворен в среда доколку мине се во ред со тестирањето на вработените во јавното претпријатие.

– Има седум вработени таму и се надевам дека ниту еден од нив нема да биде позитивен на коронавирусот. Доколку се исполни овој услов, стационарот ќе биде отворен в среда, рече денеска градскиот градоначалник.

Започнувањето со работа на „Лајка“ се одложуваше подолго време. Двете оперативни сали за животни веќе се целосно опремени, а во подготовките беше вклучена и Агенцијата за заштита на храна и ветерина

Според последното мапирање и пребројување на кучињата скитници, во Скопје има околу 2.500 кои не се згрижени.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 23

AnimeDao Bleach (Dub)

animedao AnimeDao My Hero Academia Season 2

AnimeDao Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 3

Redo of Healer