ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
ПОРТАЛОТ ФАКТОР КОЈ ВАЖИ ЗА ОМИЛЕН НА ОГЛАСУВАЧИТЕ ТРГНА ВО ЛИНЧ И ЗАМОЛЧУВАЊЕ НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ
(ВИДЕО) Е ОВА Е СТРАШНО: СО НОВАТА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА, МОЖЕ ДА СЕ КРЕИРА ЛАЖНО ВИДЕО СО ЛИКОТ И ГЛАСОТ НА ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ
МИЛЕВСКИ: Интересот за самостоен настап на членовите на ЛДП е голем. Досега потврдивме 52 советнички листи низ државата.
МИЛЕВСКИ: Интересот за самостоен настап на членовите на ЛДП е голем. Досега потврдивме 52 советнички листи низ државата.
И ОВОЈ САКА ДРЖАВА ДА ВОДИ - МИЦКОВСКИ ПЛАЧЕ ОД БОЛНИЦА, КАКО ДЕТЕ ИНФАНТИЛНО РАЗГАЛЕНО: ГЛАВАТА МИ ПУКА, МОЖНО Е ДА УМРАМ, АМА АКО ПРЕЖИВЕАМ ИМА ДА СЕ ОДМАЗДАМ НА СИТЕ!
И ОВОЈ САКА ДРЖАВА ДА ВОДИ - МИЦКОВСКИ ПЛАЧЕ ОД БОЛНИЦА, КАКО ДЕТЕ ИНФАНТИЛНО РАЗГАЛЕНО: ГЛАВАТА МИ ПУКА, МОЖНО Е ДА УМРАМ, АМА АКО ПРЕЖИВЕАМ ИМА ДА СЕ ОДМАЗДАМ НА СИТЕ!
ГЕНИЈАЛЕН ПОТЕГ НА ЗАЕВ, МИЦКОВСКИ НЕМА ДЕН ДА НЕ БИДЕ МЕНТАЛНО ИЗРЕМЕТЕН, ПОЧНУВА ЖАЛ ДА МЕ ФАЌА ЗА ТАТИНОТО СИНЧЕ ОД ВЛАЕ
ГЕНИЈАЛЕН ПОТЕГ НА ЗАЕВ, МИЦКОВСКИ НЕМА ДЕН ДА НЕ БИДЕ МЕНТАЛНО ИЗРЕМЕТЕН, ПОЧНУВА ЖАЛ ДА МЕ ФАЌА ЗА ТАТИНОТО СИНЧЕ ОД ВЛАЕ
(ВИДЕО) КАКОВ ГАФ НА МИЦКОВСКИ, ОВОЈ Е ФИНАНСИСКИ НЕПИСМЕН, МИСЛИ ДЕКА ВО ЕДНО ЕВРО ИМА 100 ФЕНИНЗИ НАМЕСТО 100 ЕВРО ЦЕНТИ?!?!
(ВИДЕО) КАКОВ ГАФ НА МИЦКОВСКИ, ОВОЈ Е ФИНАНСИСКИ НЕПИСМЕН, МИСЛИ ДЕКА ВО ЕДНО ЕВРО ИМА 100 ФЕНИНЗИ НАМЕСТО 100 ЕВРО ЦЕНТИ?!?!
Филипче: Вакцинација со „Спутник В“ ќе почне в среда, вакцините ќе пристигнат утре
Филипче: Вакцинација со „Спутник В“ ќе почне в среда, вакцините ќе пристигнат утре
И ДУХОВНИОТ ЛИДЕР НА БУДИСТИТЕ, ДАЛАЈ ЛАМА СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ОД КОВИД ВО ИНДИЈА
И ДУХОВНИОТ ЛИДЕР НА БУДИСТИТЕ, ДАЛАЈ ЛАМА СЕ ВАКЦИНИРАШЕ ОД КОВИД ВО ИНДИЈА

Шилегов: Успеавме да го намалиме бројот на загадени денови

Mногу е важно во грејните сезони кога е најголемо загадувањето да успееме да го намалуваме бројот на загадени денови, што е нешто што трета година по ред нас ни се случува. Во просек имаме помалку загадени денови, но тоа никако не значи дека не е загадено, тоа уште помалку и значи дека треба да престанеме да работиме. Напротив треба вака посветено како што работевме изминативе три години да продолжиме и понатаму да работиме, рече денеска на прес-конференција градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов.

Тој одговарајќи на новинарско прашање во однос на загадениот воздух, посочи дека не може одеднаш да ги снема деновите на загаден воздух.

Во однос на инспекциите во Злокуќани и Бардовци каде домаќинствата се греат со горење на пластика и гуми, градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев рече дека треба да се направат законски измени за евентуални контроли во домовите.

– Нашите инспекторати и градскиот инспекторат постапуваат на отворено. Дополнително што можеме да направиме заедно со Собранието во дел на законски измени или со Државниот инспекторат за животна средина за евентуални контроли во домовите. Меѓутоа, од друга страна имаше и субвенции за клима инвертери на сите кои ќумбињата на дрва ќе ги предадат, рече Богоев, додавајќи дека годинава во Злокуќани наместо да ги гонат оние кои палат кабли, им го затвориле местото каде бакарот од горени кабли го продавале.

Тој очекува во 2021 година синхронизираноста на општинските и градскиот инспекторат дека ќе вродат со плод и конечно да го решат проблемот.

loading...

Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/wk4D/ep-2) at AnimeHeaven dragon ball super anime heaven

The Testament of Sister New Devil (Dub) (https://animeflix.nl/m/MBKw) Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix attack on titan