Макрон: Најдено компромисно решение за спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија
Макрон: Најдено компромисно решение за спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија
ШОКАНТЕН НАСТАН ВО ГАЗИ БАБА - ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ОТВОРЕНО ДА ПОДРЖУВА ТЕРОРИЗАМ И НАСИЛИЕ ВО ОПШТЕСТВОТО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО НАРОДНИ ПАРИ ПРИРЕДИ КОНЦЕРТ И ГО ПОКАНИ ЛАМБЕ ПАЛИКУЌА ДА ИМ ПЕЕ НА ГРАЃАНИТЕ
ШОКАНТЕН НАСТАН ВО ГАЗИ БАБА - ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ОТВОРЕНО ДА ПОДРЖУВА ТЕРОРИЗАМ И НАСИЛИЕ ВО ОПШТЕСТВОТО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО НАРОДНИ ПАРИ ПРИРЕДИ КОНЦЕРТ И ГО ПОКАНИ ЛАМБЕ ПАЛИКУЌА ДА ИМ ПЕЕ НА ГРАЃАНИТЕ
Шведска и Финска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО
Шведска и Финска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО
Јовановски од Стопанска Комора: Без работници нема компании, но и без компании нема работници
Јовановски од Стопанска Комора: Без работници нема компании, но и без компании нема работници
Васко Ковачевски: Ако ЕСМ продаваше струја за граѓаните по пазарна ценa, поскапувањето ќе беше 150 отсто
Васко Ковачевски: Ако ЕСМ продаваше струја за граѓаните по пазарна ценa, поскапувањето ќе беше 150 отсто
Ковачевски: Пратеник снимаше пратеничка во деколте, не знам што ќе ѝ прави на снимката
Ковачевски: Пратеник снимаше пратеничка во деколте, не знам што ќе ѝ прави на снимката
(ВИДЕО) Средба на претседателот Пендаровски со британскиот премиер Борис Џонсон, според гестикулациите жестоко дебатираа за одредени теми
(ВИДЕО) Средба на претседателот Пендаровски со британскиот премиер Борис Џонсон, според гестикулациите жестоко дебатираа за одредени теми
ДОБРО БЕ МИЦКОВСКИ, БИВАШЕ ЛИ ДА СИ ТОЛКУ ГОЛЕМО ДРВО ДРВОСАНО НЕДОДЕЛКАНО?!
ДОБРО БЕ МИЦКОВСКИ, БИВАШЕ ЛИ ДА СИ ТОЛКУ ГОЛЕМО ДРВО ДРВОСАНО НЕДОДЕЛКАНО?!

Шилегов: Верувам дека разумот ќе го надвладее гневот кај граѓаните

Градоначалникот Петре Шилегов во гостување на „Само вистина“ на Канал 5 телевизија запрашан зошто очекува победа во вториот круг рече дека верува дека разумот ќе го надвладее гневот кај граѓаните кои во првиот круг одлучија да не гласаат.

„Јас се надевам на сојуз со граѓаните. Верувам дека овие политики кои ги креиравме во последните четири години граѓаните ги препознаваат. Се надевам дека гневот кој граѓаните го искажаа кон нас во првиот изборен круг нема да го надвладее разумот и во вториот. Бидејќи сега останаа само две опции за избор, една која влече напред и го развива овој град веќе четири години и опција која ќе го врати градот назад“ – рече градоначалникот Шилегов.

Градоначалникот истакна дека во изминатите денови добил многу пораки од граѓани кои му кажале дека сакале да го искажат својот протест но дека немале намера да се случи тоа што се случи.

„Првиот изборен круг беше сериозен излив на гнев, меѓутоа доволно се мудри и паметни нашите граѓани да знаат да ја направат разликата во вториот круг. Во изминатите неколку денови добив многу пораки од луѓе со кои што сум комуницирал, кои што велат, што направивме, не ни беше тоа намерата. И навистина има такви многу луѓе кои заслужено сакаат на тој начин да го покажат својот протест, но ни самите не веруваат дека се случи тоа што се случи. Верувам дека сите овие ќе излезат и ќе гласаат во вториот круг“ заврши Шилегов.

loading...

hack tài xỉu go88 go88 cho ios go88 mới nhất

tải sunwin tài xỉu online Nhà cái SunWin - Link tải Sun win cho Android, Ios, máy tính 2022 Tải SunWin APK/Android/iOS/Web